Anne Morrow Lindbergh - Anne Morrow Lindbergh Anne Morrow Lindbergh kimdir? Anne Morrow Lindbergh sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda ABD, Havacı Anne Morrow Lindbergh hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Anne Morrow Lindbergh Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Anne Morrow Lindbergh (d. 22 Haziran 1906 - ö. 7 Şubat 2001) ABD havacılık tarihinin öncülerinden Charles Lindbergh'in havacı ve yazar eşi.

Anne Spencer Marrow, Dwight Whitney Morrow ile Elizabeth Cutter Morrow'nun kızı olarak Englewood, New Jersey'de doğdu. Anne, Morrow ailesinin dört çocuğundan ikincisiydi; ilki 1904 doğumlu Elizabeth Reeve, sonra 1908 doğumlu Dwight Jr. ve Constance 1913'te doğanıdır.

Anne Morrow avukat bir babanın ve çocuklarına sürekli kitap okuyan ve aynı zamanda kadınların daha çok eğitim alması yolunda çalışmalar yapan bir annenin yetiştirdiği çocuklardan biri olarak büyüdü. 1928 yılında New York'taki Smith Collage'dan mezun oldu. Annesi de kısa bir süreliğine bu üniversitenin rektörlüğünü yapmıştı.

Charles Lindbergh'le 27 Mayıs 1929'da evlenen Anne Morrow aynı yıl ilk solo uçuşunu yaparak 1930'da ABD'nin birinci sınıf pilot lisansını elde eden ilk kadın oldu. 1930'larda Lindberghler kıtalar arası uçuşlar denediler ve Afrika'dan Güney Amerika'ya uçan çift oldular ayrıca kutuplar üzerinden Kuzey Amerika'dan Asya ve Avrupa'ya uçuş keşifleri yaptılar.

Yapıtları

North to the Orient (1935)
Listen! The Wind (1938)
The Wave of the Future (1940)
The Steep Ascent (1944)
Gift from the Sea (1955)
The Unicorn and other Poems (1956)
Dearly Beloved (1962)
Earth (1972)
Bring Me a Unicorn
Hour of Gold, Hour of Lead (1973)
Locked Rooms and Open Doors (1974)
The Flower and the Nettle (1976)
War Within and Without (1980)
Önemli : "Anne Morrow Lindbergh" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 519 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Anne Morrow Lindbergh - Anne Morrow Lindbergh

Anne Morrow Lindbergh

ABD, Havacı
Doğum Tarihi : 22 Haziran 1906
Ölüm Tarihi : 7 Şubat 2001
İkizler Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler