Allen Klein - Allen Klein Allen Klein kimdir? Allen Klein sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Muhasebeci, Plak Sahibi, İşletme Yöneticisi Allen Klein hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Allen Klein Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Allen Klein (18 Aralık 1931 - 4 Temmuz 2009) Amerikalı bir işadamı, yetenek ajan ve plak yönetici oldu, en çok onun sert kişiliği ve etik olmayan uygulamalar için kaydetti. O Rolling Stones antrenör olarak, o tartışmalı 1971 öncesinde oluşan kendi müzik tüm tek haklardan 1961 yılında ABKCO Müzik & Records, Inc kurdu.

O Bangladeş ve UNICEF için konser dolandırıldığı keşfedilmiştir sonra 1979 yılında, Klein vergi kaçırmaktan hapse iki ay hapis cezasına çarptırıldı

Allen Klein Newark, New Jersey, Budapeşte, Macaristan Yahudi göçmenlerin oğlu olarak doğdu. Babası ticaretle bir kasap oldu ve annesi ilk doğum gününden önce öldü. Akşam derslere devam ederken bir genç olarak, çeşitli işlerde çalıştı. O zihinsel aritmetik mükemmelleşti ve 1956 yılında, Upsala Koleji, Doğu Orange, New Jersey mezun oldu.

O gösteri dünyasında birçok kişi için defter tutma üstlendi ve plak şirketleri denetlenmiş. 1957 yılında kendi işini, eşi Betty ile bir ortaklık başladı. Tutanak sanayi İçerdekiler onun künt konuşan azim korkmaya başladı, ve iyi yerleştirilmiş insanlar ona tavsiye etmeye başladı. "Ben kötülük vadisinin gölgesinde yürümek olsa ben de büyük piç olduğum gibi, ben, hiçbir korku var: Klein okuma, masanın üzerinde bir modifiye İncil alıntı sahip olmanın kendisi tarafından exampled bir kurnaz ve inatçı işadamı olarak kendini kabul vadi. "

Klein Sam Cooke işletme yöneticisi oldu ve 1963 yılında Klein Cooke'un kariyer tüm yönleriyle kontrol altına almak için başladı ve bağımsız bir plak şirketi talep etti. Işletme yöneticisi, kayıt endüstrisinin ile müzakerelerde sanatçının demiş- birinin rolü, görülmemiş oldu. Klein Cooke konserler için yeni onun gelecekteki kayıtlar, sitesi ücretleri tüm haklarına sahip olacaktır (RCA Records tarafından dağıtılacak Tracey Kayıtları,) etiketi, kapı gelirlerini başlayan, benzeri görülmemiş bir anlaşma imzaladı, tüm kayıtların yüzde 10, satılan ve geri müellif.

Cameo Kayıtlar 1956 yılında kuruldu ve Parkway, bir iştiraki, 1958 yılında Onlar Philadelphia merkezli ve genç piyasa pop müzik uzman kuruldu. Onlar 1964 ile hit tükendi, ama Klein onları aldığımda Hayvanlar müzik hakları ile birlikte, 1967 yılına kadar üzerinde mücadele vardı, Herman Hermits, Bobby Rydell,' ve Mickie Most tarafından üretilen Mysterians, Chubby Checker ve kayıtları.

1965 yılında, Klein Rolling Stones'un eş-müdürü oldu, ve Oldham okuyan geç 1967 Mick Jagger kadar grubun yapımcı rolüyle devam etmesine rağmen, 1966 yılında, Klein, Rolling Stones'un yönetiminin Andrew Loog Oldham payını aldımLondra Ekonomi Okulu ve yeterince Beatles onu tavsiye Klein'in iş zekası ile etkilendim. Çok geçmeden de, Jagger Klein'ın güvenilirliğinden şüphe etmeye başladı ve Taşlar Ancak 1970 yılında Klein ateş, Klein zaten kendisini ise Decca ile sözleşme altındaki tüm Rolling Stones'un 'şarkısı telif haklarının mülkiyetini altına almıştı. O gizlice Nanker Phelge (ABD) oluşturan ve imza-over tüm malzeme bandı exhorting bu yaptım. Onlar aynı adı bir İngiliz şirketi çoğunluk sahipleri olduğu gibi grup üyeleri yükümlü isteyerek. Gerçekte, Taşlar istemeyerek imzalı-away Klein, Nanker Phelge ABD tek sahibi kendi müzik kataloğu. On yedi yıllık yasal savaş yaşandı ve nihai yerleşim Klein 1971 öncesinde kaydedilen kendi şarkılarının çoğunu haklarını kaybetmekle anlamına geliyordu; Keith Richards, daha sonra gibi yerleşim anlatılan "bir eğitim fiyatı." Klein'in ABKCO etiketi, Metamorfoz tüm Taşlar albümlerin nadir yayımladı.1990'ların sonlarında, 1960'ların albümlerin bazı Compact Disc üzerinde elde edilmesi zor hale geliyordu. Nihayet, 2002 yılında, Klein'ın oğlu Jody 1960'ların albümlerin bir Uyarlama yönetti.

Onlar her zaman kendi iş işlerini yönetmek için ona dayanıyordu 1967 yılında Brian Epstein ölümü, Beatles için zor oldu. Epstein, harcamalar konusunda frene pratiklerini üzerinde konuşmak ve gerektiğinde "hayır" bunu söylemek olmuştu. Apple Corps oluşumu sayesinde problemler bant içinde çıkmaya başladı.

Çeşitli yöneticileri Rab Beeching ve Lee Eastman, McCartney'nin babası-in-law olmak üzere, kabul edildi. Klein onlar gibi şeyler devam ederse "altı ay içinde kırdı" Beatles olacağını kendi basın yorumunu okuduktan sonra Lennon temas.

Dorchester Hotel'de Lennon ve Klein arasında yapılan toplantıdan sonra, Lennon Klein işlerini devralması gerektiğini Harrison ve Starr ikna etti. McCartney sadık Klein karşı olduğunu ve sözleşme imzalamak yoktu, ama Klein teknik yine Beatles'ın yöneticisi oldu. Klein üzerinde bu temel anlaşmazlık Beatles nihai break-up önemli faktörlerden biriydi.

1969 yılında, Klein onlara o zamana kadar bir sanatçıya ödenen en yüksek telif verilmesi, EMI ile Beatles'ın sözleşme müzakere yeniden; 6-7 $ albümü başına 69 sent. O sadece artan gayrimaddi hak bedelleri üzerinden komisyon alacağını Klein'in özgün iddiasına rağmen, daha sonra Klein tüm lisanslı yüzde 20 alıyordu da ortaya çıktı. Bu süre zarfında, Klein, ayrıca Phil Spector işe yeniden üretmek ve albüm Let It Be içerecektir şarkıları bırakın - o dört Beatles izni olmadan yapılan bir kararı (aynı zamanda ... Let It Be Naked bakınız).

30 Aralık 1970 tarihinde, McCartney bir alıcı Beatles'ın işlerini yönetmek atandı ve Allen Klein Apple ayrılmak zorunda kaldı, sonucunda Lennon, Harrison, Starr, ve Apple Corps Ltd karşı bir dava. Klein'in ayrılmasından sonra, Neil Aspinall Apple, o 2007 yılına kadar düzenlenen bir pozisyon CEO'su olarak atandı.

Klein düşünün onların filmle Lennon ve Ono yardım ve Bangladeş için konser organize etmek Harrison yardımcı oldu. Onun ünü çözülmeye başladı buradaydı. UNICEF ile sorunlarını prearrange yerine, Klein gelirleri ilgili sorulara açan, konser onlara yaklaşmak sonrasına kadar bekledi, ve Klein suçlu bulundu nihayet bir ABD Vergi İnceleme,.

Harrison ile Klein'ın ilişkisi dağıldı gibi Klein Parlak Tunes, böylece onun yasal rakibi olma, telif hakkı ihlal Harrison dava şirketi satın aldı. Bir yargıç sonra Klein, haksız davanın tarafı açık olduğunu hükmetti; My Sweet Lord # Telif hakkı ihlali takım görmek

1978 yılında All You Need (Rutles dönüştü Beatles ile clef à roman) Nakit mi TV filmi "Ron Düşüş" John Belushi tarafından parodisini edildi.

Lennon, görme ve Şilili yönetmen Alejandro Jodorowsky El Topo ile etkilendim sonra, Jodorowsky sonraki filmi, Kutsal Dağı (1973) haklarını satın almak ve para kazanmak isteyen Klein ikna etti.Jodorowsky-Klein işbirliği sanatsal bir başarı, ama bir izlem için planları hayata asla.Mainstream ile kırdı Deep Throat ve Bayan Jones Şeytan gibi sert çekirdekli pornografik filmler, ticari başarı tanık, Klein Pauline tepkili romanından O The Story Of benzer potansiyelini gördü, ama Jodorowsky anlaşma üzerinde yürüdü. Ceza, Klein El Topo ve ABD dağıtımdan Holy Mountain her baskı çekildi ve film festivalleri tarafından daha sonraki tüm istekleri geri çevirdi.

Ve genellikle sadece kalitesiz - Her iki film video sporadik, kaçak görünüşe yapım, 30 yılı aşkın için ABD'de tedavülden kaldırıldı. O göstermek ya da (ABD içinde) yasal filmlerinin dağıtımını yapamaz beri Jodorowsky halka, onun çalışmalarının bu korsan kopyalarını onayladı. El Topo ve The Holy Mountain Hem Jody Klein Jodorowsky temas ve bir uzlaşma teklif edildiğinde filmlerin üzerinde anlaşmazlık, 2004 yılında sona eren 2000 yılında 7. yıllık Chicago Underground Film Festivali'nde Jodorowsky çalışmalarının bir retrospektif bir parçası olarak tarandı.Filmlerin yeniden almasına tepki olarak, hem Cannes ve Londra Film Festivalleri gala gösterimleri düzenledik. Her iki film de DVD ve Blu-ray mevcuttur.

Onların şarkısı "Bitter Sweet Symphony," On İngiliz rock grubu The Verve Rolling Stones'un Andrew Loog Oldham versiyonu bir orkestrasyon "Son Zaman," haklar Klein'ın ABKCO Industries aittir örneklenmiş.Albümün yayımlanmasından önce, Verve (veya numune en az kompozisyon haklarını) örneği kullanmak için Stones'un 'katalog uygulanan Klein ile bir lisans anlaşması, müzakere. 1997 yılında, Verve albümü Kentsel İlahi Billboard listelerinde 23 sayılı zirve yaptı. Bir acı hukuk mücadelesi, ortaya çıktı ABKCO için telif üzerinde% 100 dönüm Verve sonuçlanır. Klein Verve kendi şarkı numunenin çok fazla kullanarak önceki lisans sözleşmesini ihlal ettiğini savundu.Şarkının başarısını kapalı Capitalizing, Klein kendi ayakkabı çekimleri üzerinde Verve şarkı kullanarak bir multi-milyon dolarlık televizyon kampanyası yürütmek için ilerledi Nike, için Verve "Bitter Sweet Symphony" lisanslı. Klein, ayrıca şarkı Vauxhall otomobiller için reklamlarda kullanılmak üzere izin verdi. (Şarkı Rolling Stones tarafından yönetilmiyor rağmen Ayrıca, Andrew Loog Oldham Orkestrası örneklenmiş kayıt yapılır ve ayrıca şarkının başarısı üzerine dava açtı.) "Bitter Sweet Symphony" Grammy Ödülü, Mick Jagger için aday olduğunda ve Rolling Stones Keith Richards aday değil, Verve olarak adlandırılmıştır.
Klein 4 Temmuz 2009 tarihinde New York Alzheimer hastalığının komplikasyonları nedeniyle öldü.


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..
Önemli : "Allen Klein" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 706 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Allen Klein - Allen Klein

Allen Klein

Muhasebeci, Plak Sahibi, İşletme Yöneticisi
Doğum Tarihi : 18 Aralık 1931
Ölüm Tarihi : 4 Temmuz 2009
Yay Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler