3 Aralık 2023 - Pazar

Albert Caraco Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Filozof Albert Caraco hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Albert Caraco Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Albert Caraco

Albert Caraco - Albert Caraco Filozof
Doğum Tarihi : 8 Temmuz 1919
Ölüm Tarihi : 7 Eylül 1971
Yengeç Burcu
Albert Caraco (8 Temmuz 1919 - 7 Eylül 1971) bir Fransız-Uruguaylı filozof, yazar, denemeci ve Türk Musevi asıllı şair oldu. Onun iki önemli eser, Post Mortem (1968) için bilinen ve ölümünden sonra Bréviaire du kaos (1982) yayınlanmıştır. O sık sık bu tür Emil Cioran, Louis-Ferdinand Céline, Nicolás Gómez Dávila ve Friedrich Nietzsche gibi filozofların ve yazarların karşılaştırılır.

Albert Caraco bir Sefarad Yahudi ailesine 1919, 8 ​​Temmuz'da İstanbul'da doğdu. Ailesi Paris'te yerleşmeden önce, Viyana, Prag ve daha sonra Berlin'de taşındı. O Lisesi Janson de Sailly katıldı ve [1] Aynı yıl, Caraco ve ailesi yüzünden Nazi tehdidine ve yaklaşan Dünya Savaşı Güney Amerika'ya kaçtı 1939 yılında Ecole des Hautes Etudes Commerciales mezun oldu. Ailesi Uruguaylı vatandaşlığı aldı ve Katolikliğe. 1940'ların başında, Caraco şiirler ve oyunlar bir dizi yayımladı.

1946 yılında, Caraco hayatının geri kalanını geçirdi Paris'e döndü. Onun Katolik inancını feragat rağmen manastır disiplin esinlenerek, o yazmaya adadı. Yaygın eserinde, post mortem belgelenmiştir 1969 yılında annesinin ölümü, onun devlet üzerinde olumsuz bir etkisi vardı. Eylül 1971 tarihinde 7, babasının ölümünün ardından, intihar etti. Onun yayımlanmamış eserlerin çoğu ölümünden sonra L'Age d'Homme yayıncılık şirketi tarafından yayınlandı.

Louis Nucéra tarafından yazılmış Caraco eserlerini ve hayatını, ilgili bir makale, Le Monde ile 4 Mayıs 1984 tarihinde yayınlandı.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 1029 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Filozof Albert Caraco hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Albert Caraco Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex