8 Aralık 2023 - Cuma

Adam Osborne Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Mühendis, Yazar Adam Osborne hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Adam Osborne Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Adam Osborne

Adam Osborne - Adam Osborne Mühendis, Yazar
Doğum Tarihi : 6 Mart 1939
Ölüm Tarihi : 18 Mart 2003
Balık Burcu
Adını dünyanın ilk ticari ve başarılı taşınabilir bilgisayarı olan Osborne-1 ile hatırladığımız Adam Osborne aslında aynı zamanda bir yazar.

1939 yılında Tayland'da doğan yarı İngiliz-Amerikalı Adam Osborne, dünyanın ilk taşınabilir bilgisayarını geliştirdikten sonra şirketine 20 milyon dolar kazandırdı. Fakat bu ticari başarısı çokta uzun sürmedi. Aslında bir çeşit iflas etti diyebilir. Zaten Hypergrowth: The Rise and Fall of the Osborne Computer Corporation (Hiper Büyüme: Osborne Bilgisayar Şirketinin Yükselişi ve Düşüşü ) adlı kitapta bulabiliriz.

Özgeçmişine baktığımızda babası Arthur Osborne Taylandlı annesi ise Polonyalı.

İngiltere'de devlet okullarında okuyan Adam Osborne Birmingham Üniversitesi'nde 1961 yılında mezun oldu ve daha sonra doktorasını aldı. Ayrıca Chulalongkorn Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaptı. Ve 64 Yaşında iken vefat etti.
kaynak: mazotkacakcisi.com
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 1929 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Mühendis, Yazar Adam Osborne hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Adam Osborne Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex