Abdullah Koç - Abdullah Koç Abdullah Koç kimdir? Abdullah Koç sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem Abdullah Koç hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Abdullah Koç Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Abdullah KOÇ 1 Haziran 1972'de Ağrı Diyadin' de doğdu. Baba adı Ahmet, Anne adı Hacice'dir. Koç İlkokulu Doğubeyazıt'ta , Orta ve Lise öğrenimini Ağrı'nın Diyadin İlçesinde tamamladıktan sonra, 1991 yılında Ankara Üniversitesi Adalet yüksekokulu'nu bitirdi ve eğitimine Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde devam ederek 1998 yılında mezun oldu. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünden mezun oldu.

1999 yılından bu yana Ankara Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde resmi sertifikalı avukat kâtiplerinin eğitimi için meslek edindirme eğitimi verdi. İşçi Katliamı ve İş Hukuku konusunda yaptığı çalışmaları ve makaleleri birçok dergide yayınlandı. Aynı zamanda Koç, 1992 yılında dernek statüsünde kurulan Özgür Üniversite'nin kuruluşunda yer almış olup, yine bu üniversitede 2 yıl eğitim aldı.

Özgür Üniversite bünyesinde çıkarılan Özgür Bilim Dergisi'nin yayın kurulunda yer aldı. Koç, Ortadoğu'da Petrol Sorunu, Azgelişmişlik Sorunu ve Savaş Hukuku konularında yapmış olduğu çalışmaları yine bu dergide yayınlandı. Birden fazla Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün kuruluş ve başkanlığını yaptı. Doğaya karşı işlenen suçlar, doğa sporlarında liderin sorumluluğu ve arama kurtarma aşamasında ortaya çıkacak olan sorumluluklar yönünde Hacettepe Üniversitesi bünyesinde yapılan, Uluslararası Doğa Sporları ve Bilim Sempozyumu'nda çeşitli bilimsel bildiriler sundu. 15 yıla yakındır dağcılık sporu ile ilgilenmekte ve uluslararası alanda çok sayıda tırmanışlar yapmıştır. Kürtçe ve orta derecede Fransızca bilen Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak:tbmm.gov.tr
Önemli : "Abdullah Koç" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 290 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Abdullah Koç - Abdullah Koç

Abdullah Koç

Milletvekili - 27.Dönem
Doğum Tarihi : 1 Haziran 1972
İkizler Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler