Abdulaziz Bilge - Abdulaziz Bilge Abdulaziz Bilge kimdir? Abdulaziz Bilge sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Yönetmen Abdulaziz Bilge hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Abdulaziz Bilge Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Sakaryadan mezun, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni olan Bilge, Mersin Üniversitesi'nde master yapmıştır. Sinema dünyasına kendi dedesi "Müftü Molla Mahmut Bilge" nin uzun metrajlı belgesel çalışmasına bir önayak olmak adına kısa belgesel çalışmasıyla girdi. Daha sonra çeşitli reklam film ve tanıtım, kamu spotu çalışmaları yaptı. Kendi yaptığı çalışmalarda, seslendirmenliği yine kendisi yaptı.

Ayrıca yönetmen Sinan Yıldız tarafından yapılan Cizre'nin önemli belgesel müzik klibinde katkılarını sunarak, filimde de rol aldı.

Daha sonra yapım ve yönetmenliğini üstlendiği Cizre'nin yakın zamanda vefat eden önemli dengbeji "Asker Ciziri" belgeseli 2021'de vizyona girdi.

Çalışmalarına ara vermeden devam eden Bilge, hemen Cizre'nin çok önemli dengbejlerinden olan "Aşık Selime Ciziri" belgeselini çekti. Belgeselin Fragmanı yayına verildi. Yakın zamanda vizyona girecek. Haberlerde yankı bulan bu son çalışması meraklı izleyicilerini bekliyor.

Çektiği Filmler
Molla Müftü Mahmut Bilge
Asker Ciziri
Aşık Selime Ciziri


Kaynak: Sidar Sevimli
Önemli : "Abdulaziz Bilge" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 378 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Abdulaziz Bilge - Abdulaziz Bilge

Abdulaziz Bilge

Yönetmen
Doğum Tarihi : 1 Ağustos 1990
Aslan Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler