Kur’an-ı Kerim Meaili
Hüsrev Hatlı Kur’an-ı Kerim

Kur’an-ı Kerîm, Hz. Muhammed aleyhisselâmın yirmi iki yıldan fazla süren (610-632) peygamberliği zarfında aldığı vahiyleri ihtiva etmektedir. Hz. Muhammed’in (a.s.) peygamberliğinin ilk dönemlerinden beri Kur’an, müslümanlar tarafından, yalnızca ilâhî kelâmın yaşanan tarihe bir müdahalesi olarak değil, aynı zamanda bir ibadet ve tilâvet kitabı olarak telakki edildiği için, inen âyet ve sûreler Hz. Peygamber’in gözetimi altında büyük bir titizlikle kayda geçirilerek geniş kitlelere intikal ettirilmiş ve sürekli okunmuştur. Hatta ilk müslümanlar arasında, gelen vahiyleri gücü nisbetinde ezberleyenlerin yanı sıra, kendisi için özel mushaf yazan sahâbîlerin de bulunduğunu biliyoruz.

Sayfamızda Prof.Dr. Suat Yıldırım’a at olan Kur’an-ı Kerim Meali bulunmaktadır. Hat Ahmet Husrev Efendinin hazırladığı Hüsrev Hattı diye bilinen kolay okunan hat yer almaktadır. Hayrat Vakfı’na teşekkür ederiz.

Sitede, Sayfa, Cüz ve Sure bazlı hızlı erişim linkleri hazırlanmıştır.

Sayfayı Paylaş :
Çok Önemli!
Bu sayfada yazım yanlışı olması durumunda iletişim sayfasından geri bildirimde bulunabilir, düzeltmemizi sağlayabilirsiniz..
Bu sayfanın yayınlanmasında ticari bir amaç olmayıp, reklamlar kaldırılmıştır.
Teşekkür ederiz.. DemliSozler.com