Zübeyir Gündüzalp Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yazar Zübeyir Gündüzalp hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Zübeyir Gündüzalp Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Zübeyir Gündüzalp

Zübeyir Gündüzalp - Zübeyir Gündüzalp Yazar
Doğum Tarihi : 1920
Ölüm Tarihi : 2 Nisan 1971


Sayfayı Paylaş :

Zübeyir Gündüzalp Said Nursi'nin talebelerinden ve Nur Cemaatinin önde gelen isimlerindendir.

Resmiyette adı (Ziver-Zeyver) olup Said Nursi tarafından Zübeyir olarak değiştirilmiştir. Babasının adı Mehmed annesinin adı Seyyide'dir.

Gündüzalp 2 Nisan 1971 Cuma günü İstanbul'da vefat etti. Naaşını 4 Nisan 1971 Pazar günü Osman Demirci Hocaefendi yıkadı ve Fatih Camii'nde kıldırdığı cenaze namazından sonra Eyüp Sultan kabristanına defnedildi. Hayatı ile ilgili pek çok kitap kaleme alınan Gündüzalp'i anlatan eserlerden birisi de 2008 yılında, ihsan Atasoy' un yazdığı ve Nesil Yayınları tarafından yayınlanan Nur'un Büyük Kumandanı: Zübeyir Gündüzalp ' adlı eserdir.

2 Nisan 1971 yılında henüz genç denebilecek bir yaşta Hakk'ın rahmetine kavuşan Zübeyir Gündüzalp, Üstad Hazretlerinin 'Ben Zübeyir'imi kainata değişmem.' iltifatına mazhar olmuş.
kaynak: wikipedia + risaleajans

Eserleri
Gençliğin El Kitabı
Altın Prensipler
Güzel Gören Güzel Düşünür
Nur Bahçesinden Çiçekler
Yolumuzu Aydınlatan Işık
Nefis Muhasebesi

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 342

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..