Zerrin Egeliler Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Türk Sinema Oyuncusu Zerrin Egeliler hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Zerrin Egeliler Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Zerrin Egeliler

Zerrin Egeliler  - Zerrin Egeliler Türk Sinema Oyuncusu
Doğum Tarihi : 23 Ağustos 1942
Başak Burcu

Sayfayı Paylaş :

Zerrin Egeliler . 23 Ağustos 1942 tarihinde dünyaya gelmiştir. Türk sinema sanatçısı. Genelde erotik film Zerrin Egeliler Türk sinema dünyasının usta oyuncuları arasında yer almaktadır. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Boyu, kilosu kaç? Kaç yaşında? nereli? hangi sinema filmlerinde rol almıştır? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri. Asıl ismi Hatice Egeliler olan Zerrin Egelilerin Burcu Aslan, boyu 1.75 cm, kilosu ise 68’dir. İstanbul Kız Lisesi mezunu Zerrin Egeliler toplam 68 adet filmde rol almıştır. İstanbul’da doğmuştur. Gazinocular Kralı Fahri Balcı ile evlenmiş, çocuk sahibi olduktan sonra Bursa’ya yerleşmiştir. Ancak eşi Fahri Balcı 2017 yılında yaşamını yitirmiştir.

İlk zamanlar sanat dünyasına fotoroman olarak adım atmıştır. 1978 yılında ise şöhretin zirvesine ulaşan Zerrin Egeliler, bir sene içinde 37 sinema filminde rol almıştır. O dönemlerde rol aldığı yetişkin içerikli filmler sonrasında çıplaklıktan nefret ettiğini ve cinsel ilişkiden iğrendiğini belirtmiştir. Vücudunu ise hiç beğenmediğini ancak seyircinin tuttuğunu aktaran Egeliler, günümüzde magazin dünyasından uzak, Bursa’da mütevazi bir hayat sürmektedir.

Zerrin Egeliler oynadığı bazı sinema filmleri;
İlk oyunculuk deneyimini 1972 yılında Gönül Oyunu isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiş ardından, Kadınlar, Plaj Horozu, Tipsiz, Vur Davula Tokmağı, Köylü Güzeli, Çıplak Kedi, Babanın Evlatları, Dila Hanım, Günah Köprüsü, Ali Baba’nın Çiftliği, Batak, Caferin Çilesi, Can Hatice, Denizden Gelen Kadın, Kabadayı Böyle Sever, Kaybolan Yıllar, Lekeli Melek, Nefret, Onsuz Olamam. Yazının telif hakkı kimnereli.net ‘e aittir. Romalı Dilber, Solan Yaprak, Sıra Sana Gelecek, Yalnız Kalp, Yaşam Kavgası, Yüz Karası, Yedi Yürekli Şaban, Yüzme Bilmiyorsan İşin Ne Ağaçta, Çarli’nin Kelekleri, Çıldırtan Kadın, Ölüm Çemberi, Acemi Dolandırıcı, Ahlaksız, Ateşli Dilber, Ay Aman Of, Aşk Bebeği, Aşk Şarabı, Bal Badem, Bu Benim Günahım, Bir Böcek Üç Çiçek, Bu Gece Bende Kal, Canım Benim, Canın İsterse, Gizli İlişkiler, Günahkar Kadın, Hayat Kadını, Kadersizler, Kara Kısrak, Madrabaz, Minnoş, O Kadınlardan Biri, Skandal, Memnu Meyve, Seven Sevene, Uçurumdaki Kadın, Yataktan Yatağa, Yedi Kocalı, Yosma, Çıplaklar, Ölüm Emri, Öttür Kuşu Ömer, Şahin, Şehvet Uçurumu, Şıllık ve Kimbilir gibi bir çok sinema filminde oynamıştır.

Kaynak: kimnereli.net

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 267

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..