Zehra Taşkesenlioğlu Ban Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Ekonomist Zehra Taşkesenlioğlu Ban hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Zehra Taşkesenlioğlu Ban Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Zehra Taşkesenlioğlu Ban

Zehra Taşkesenlioğlu Ban - Zehra Taşkesenlioğlu Ban Milletvekili - 27.Dönem, Ekonomist
Doğum Tarihi : 1972


Sayfayı Paylaş :

Zehra TAŞKESENLİOĞLU BAN Erzurum - 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Masar, anne Saide. Ekonomist; Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesinde İktisat, Bahçeşehir Üniversitesinde Avrupa Birliği İlişkileri alanında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. ABD'de başladığı doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Siyasi hayatına 1992 yılında Refah Partisinde başlayarak, AK PARTİ İstanbul İl Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etti. Bölgesel kalkınma, göç ve göç yönetimi, enerji politikası alanında çok sayıda araştırma, rapor ve makalesi yayımlandı. ABD, İngiltere, İtalya, Almanya, Fas, Cezayir, Belçika, Macaristan, Bosna Hersek, Tanzanya, Uganda, Ruanda ve Sudan'da birçok eğitim ve projede yer aldı. 25 ve 26. Dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. Taşkesenlioğlu Ban; evli olup, çok iyi düzeyde İngilizce, Swahili (Afrika Dili) ve az düzeyde Fransızca bilmektedir.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 86

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..