Sayfamızda İngiliz, Yazar Walter Savage Landor hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Walter Savage Landor Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Walter Savage Landor

Walter Savage Landor - Walter Savage Landor İngiliz, Yazar
Doğum Tarihi : 30 Ocak 1775
Ölüm Tarihi : 17 Eylül 1864
Başak Burcu

Sayfayı Paylaş :

(d. 30 Ocak 1775, Warwick,. İngiltere ' ö. 17 Eylül 1864, Floransa, İtalya), İngiliz yazar. Ta­rihsel kişiler arasındaki diyaloglardan olu­şan Imaginary Conversations (1824-29;Düşsel Konuşmalar) adlı düzyazı yapıtıyla ünlüdür.

Rugby Okulu'nda ve Oxford'da öğrenim gördü; her ikisinden de yöneticilerle anlaşa­madığı için ayrıldı. Ömrünü babası, komşu­ları, eşi ve kendisine karşı çıkan her yetki­liyle tartışarak geçirdi. Buna karşın cömert ve sıcak bir kişiliği vardı.


Romantiklerden Southey, Coleridge ve Lamb'den Charles Dickens ve Robert Browning'e kadar bir­çok edebiyatçının dostluğunu kazandı.

Ço­cukluğundan başlayarak klasik edebiyatta uzmanlaştı; İngilizce yapıtlarından birçoğu­nu önce Latince yazdı. Lirik şiirler, oyunlar ve kahramanlık şiirleri de yazmakla birlikte en önemli yapıtı Imaginary Conversati-otıs'dn.
kaynak: derszamani

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 333

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..

Bu güne özel Demli Sözler..