Victor Borge Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Danimarka, Komedyen, Piyanist Victor Borge hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Victor Borge Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Victor Borge

Victor Borge - Victor Borge Danimarka, Komedyen, Piyanist
Doğum Tarihi : 3 Ocak 1909
Ölüm Tarihi : 23 Aralık 2000
Oğlak Burcu

Sayfayı Paylaş :

Sahne adı Victor Borge - Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da radyo ve televizyon büyük popülerlik elde başarılı Danimarkalı komedyen, şef ve piyanist oldu. Müzik ve komedi onun eşsiz ve çekici karışımı "Danimarka Palyaço Prens", "Unmelancholy Dane", ve "Danua" olarak ona böyle sevgi sobriquets kazandı.

Rosenbaum Yahudi bir ailenin içine, Kopenhag, Danimarka'da doğdu. Ailesi, Bernhard ve Frederikke (Lichtinger) Rosenbaum, hem müzisyenler-babası Danimarka Kraliyet Orkestrası viyola sanatçısı ve annesi bir piyanist vardı. Annesi gibi, Borge iki yaşında piyano dersleri başladı ve o bir dahi olduğu kısa sürede belli oldu. O sekiz yaşında iken ilk piyano resitalini verdi ve 1918 yılında Olivo Krause altında eğitim, Müzik Danimarka Kraliyet Akademisi'nde tam burs kazandı. Daha sonra, o Victor Schiøler, Liszt'in öğrencisi Frederic Lamond ve Busoni pupiline Egon Petri tarafından öğretildi.

Borge Danimarka konser salonunda Tek Görevlisi Palæet (Odd Fellow'un Lodge binası), 1926 yılında ilk büyük konserini oynadı. Bir klasik konser piyanisti olarak bir kaç yıl sonra, onun şimdi ünlü piyano müziği ve şakalar imza karışımı ile hareket, "stand up" başladı. O aynı yıl onun revü eylemleri ile giriş yaptı, 1933 yılında Amerikan Elsie Chilton evlendi. Borge o Nazi karşıtı espriler başladı Avrupa'da, yoğun turne başladı.

Naziler İkinci Dünya Savaşı sırasında Danimarka işgal ettiğinde, Borge İsveç'te bir konser oynuyordum ve Finlandiya'ya kaçmayı başardı. O USS Amerikan Lejyonu, Petsamo, Finlandiya'dan bunu yapmak için son nötr gemide Amerika'ya gitti ve gümrük ücreti gidiş 3 $ (yaklaşık 50,5 $ bugün) ile, sadece 20 $ (yaklaşık 337 $ bugün) ile, 28 Ağustos 1940 geldi . Bir denizci kılığında, Borge ölmeden annesini ziyaret için bir kez işgali sırasında Danimarka'ya döndü.

O Elsie boşandıktan sonra 1933 yılında ilk eşi Elsie Chilton, evli, o 1953 yılında Sarabel Sanna Raspa evli ve Eylül 2000'de 83 yaşındayken ölümüne kadar evli kaldı.

Ronald Borge ve Elsie Chilton Janet Crowle ve Sanna Feirstein, Victor Bernhard (Vebe) Jr, ve Sarabel ile Frederikke (Rikke) Borge: Borge (bazen onunla yapılan) beş çocuk babası.

Borge eğlenceli fazla 75 yıl sonra, 91 yaşındayken, Greenwich, Connecticut öldü. Danimarka'da bir konser döndükten sonra bir gün uykusunda huzur içinde öldü. "Gitme sadece onun zamanı gelmişti", Frederikke Borge dedi. "O korkunç annemi kayıp." Onun dileğine göre, Little Mermaid mezarında büyük bir kaya üzerine oturan Danimarka Simgenin bir yineleme, ile Amerika Birleşik Devletleri ve Danimarka, Victor Borge küllerinin bir kısmı hem onun bağlantısı Greenwich Putnam mezarlığına gömüldü edilir işaretlemek için Batı Musevi Mezarlığı (Mosaisk Vestre Begravelsesplads), Kopenhag, Danimarka diğer kısmı.
Not. Sayfa içeriği güncellenecektir.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 419

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..