Vahit Kiler Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda milletvekili - 27.dönem Vahit Kiler hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Vahit Kiler Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Vahit Kiler

Vahit Kiler - Vahit Kiler milletvekili - 27.dönem
Doğum Tarihi : 24 Aralık 1966
Oğlak Burcu

Sayfayı Paylaş :

Vahit KİLER 24 Aralık 1966 yılında Bitlis'te doğdu. Babasının adı Hikmet, Annesinin adı Sevgül'dür. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bitlis'te tamamladıktan sonra 1984 yılında ailesiyle birlikte Bitlis'ten İstanbul'a göç ederek küçük bir bakkal dükkanı ile başladığı ticaret hayatına, önce Kiler Marketler zinciri ile perakende alanında, sonrasında inşaattan enerji sektörüne kadar faaliyet gösteren Kiler Holding A.Ş. çatısı altında yer alan 35 grup şirketle devam etmektedir. Lisans eğitimini Ekonomi alanında tamamlamıştır.

AK Partinin Kurulduğu 2001 yılında, parti üyesi olarak görev almış ve AK Parti Kurucu İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 22. 23. ve 24. Dönem Bitlis Milletvekili olarak seçilen Kiler, 2018 yılında 27. Dönem Milletvekili olarak tekrar Meclis'te görev almıştır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 17

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..