Umay Gedikoğlu Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Türk, Yazar, Pop Rock Sanatçısı Umay Gedikoğlu hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Umay Gedikoğlu Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Umay Gedikoğlu

Umay Gedikoğlu - Umay Gedikoğlu Türk, Yazar, Pop Rock Sanatçısı
Doğum Tarihi : 22 Mayıs 1966
İkizler Burcu

Sayfayı Paylaş :

Umay Gedikoğlu (Umay Umay)(d. 22 Mayıs 1966, Trabzon), Türk yazar ve pop rock sanatçısı.

İlk müzik çalışmalarına 1990 yılında 'Hush' grubundan Eray Artan ve Melih Rona ile bir araya gelerek 'Leprechaun' grubuyla başlamıştır. Umay Gedikoğlu, kısa süren bu çalışmadan sonra asıl çıkışını tüm müzik ve sözlerini Barlas'ın (Barlas Erinç) yazdığı pop rock tarzındaki "Umay Umay" albümüyle yapmıştır.

Umay Umay'ın müzik çalışmalarının yanı sıra beş adet de kitabı bulunmaktadır. Kitaplarını eşcinsellere adamıştır. Kürtleri, eşcinselleri, devrimcileri ve Mardin'i anlatmıştır. Bir dönem Birgün Pazar'da köşe yazarlığı da yapmıştır. Kazım Koyuncu'nun Gyuli Çkimi şarkısının üzerine Kalbim Acıdı adlı şarkısını söylemiştir. Kendi albümlerinin dışında, Kent Ozanları adlı karma albümde de Şeker Anne şarkısıyla yer almıştır..

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 799

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..