Ulpianus Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Hukukçu Ulpianus hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ulpianus Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Ulpianus

Ulpianus - Ulpianus Hukukçu
Doğum Tarihi : 170
Ölüm Tarihi : 228


Sayfayı Paylaş :

Doğumunun tam saati ve yeri bilinmemektedir, fakat onun edebi faaliyet dönemi AD 211 ve 222 O Septimus Severus konseyi Papinian bir oditoryum ve üyesi değerlendirici olarak kamu hayatında ilk kez görücüye çıktı arasında idi; Caracalla o (bilgin libellorum) istekleri ustasıydı. (Ayrıca Heliogabalus olarak da bilinir) Elagabalus Roma onu sürgüne, ama Severus Alexander (222) üyeliği konusundaki sonra iade edildi ve nihayet imparatorun baş danışmanı ve Praefectus Praetorio oldu. Elagabalus tarafından Praetorian verilen imtiyazlardan Onun kısaltma düşmanlığı tahrik ve o dar da intikam kaçtı; sonuçta o askerler ve mob.4 arasında bir isyan sırasında, sarayda öldürüldü

Eserleri şunlardır: Reklam Sabinum, jus Civile üzerine bir tefsir, 50 kitap aşkın; Reklam edictum, Fermanı tefsiri, 83 kitap; görüşler, tepkiler ve ilgili tartışmalar koleksiyonları; kural ve kurumların kitaplar;Farklı hakimlerin fonksiyonları risaleleri - bunlardan biri, De officio proconsulis libri x, ceza hukuku kapsamlı bir fuar olma.; Çeşitli ölüme güvenlerde tüzük, ve diğer eserlerin çeşitli monografiler. Tamamen kendi içeriğinin yaklaşık üçte Jüstinianus Digest sağladığınız Onun yazıları ve beşte yalnız Fermanı üzerinde onun yorumu. Bir yazar olarak o doktriner yüksek bir düzenin fuar, eleştiri Mantık ve ve düzenleme, üslup ve dil berraklık ile karakterizedir. O da şimdiye kadar ilk hayat tablosu ile yatırılmaktadır.

29 başlık oluşan Domitii Ulpiani fragmenta, ilk Tilius (Paris, 1549) tarafından hazırlanıyordu. Diğer sürümler 1835 yılında Viyana'da Endlicher tarafından keşfedilen Institutiones ilk kitabın parçalarını içeren, Hugo (Berlin 1834), Booking (Bonn, 1836) ile, ve Girard Metinleri de droit romain içinde (Paris, 1890)

Veya Öğrenilmiş bir Ziyafet - Bu Tyre Ulpian'da Deipnosophists içinde Athenaeus 'Ulpian'da için bir model oldu uzun bir süre için kabul edilmişti. Athenaeus onun alışılmış nidaları ile karakterize bir gramercidir ve filolog, olmak 'Ulpian'da' out yapar: "Nerede bu kelime yazılı gerçekleşir'". O bir symposiarch olarak temsil ve yalnız bir kanepe kaplar; Onun ölümü Kitap XV 686 c sessizlik içinde geçirilir. Alimler bugün Athenaeus en Ulpian'da muhtemelen babasının tarihsel Ulpian'da değil, kabul ediyorum.

223 AD gerçek Ulpian'da ölüm tarihi. yanlış Deipnosophists tamamlanma tarihini tahmin etmek için kullanılmıştır.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 1054

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..