Poul Anderson Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yazar Poul Anderson hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Poul Anderson Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Poul Anderson

Poul Anderson - Poul Anderson Yazar
Doğum Tarihi : 25 Kasım 1926
Ölüm Tarihi : 31 Haziran 2001
Yay Burcu

Sayfayı Paylaş :

Poul William Anderson (25 Kasım 1926 - 2001 31 Temmuz) türünün Altın Çağ boyunca kariyerine başladı ve yazmaya devam etti ve 21. yüzyılda popüler kalır bir Amerikan bilim kurgu yazarı oldu. Anderson ayrıca fantezi, tarihi romanlar ve kısa öykü müthiş sayıda çeşitli eserler yazmıştır. O yedi Hugo Ödülleri ve üç Nebula Ödülleri de dahil olmak üzere, yazdıklarının için çok sayıda ödül aldı.

Poul Anderson İskandinav ebeveynlerin, Bristol, Pennsylvania, 25 Kasım 1926 tarihinde doğdu. Doğumundan kısa bir süre sonra, babası, Anton Anderson, bir mühendis, onlar on yılda yaşadığı Texas, aile taşındı. Anton Anderson ölümünün ardından, onun dul Danimarka çocuklarını aldı. aile Minnesota çiftlikte sonunda yerleşme, İkinci Dünya Savaşı'nın patlak vermesinden sonra ABD'ye geri döndü. (Fantezi parçası başlamadan önce üç Kalpler ve Three Lions çerçeve hikayesi, kısmen genç Anderson bizzat yaşanan İkinci Dünya Savaşı öncesi Danimarka'da yer almaktadır.)

O Minnesota Üniversitesi'nde lisans öğrencisi iken, Anderson'un ilk öyküleri Sıradışı Bilim Kurgu John W. Campbell tarafından yayımlanmıştır: "Yarının Çocukları" Anderson ve FN Waldrop Mart 1947 ve bir netice, "Mantık Zinciri" Anderson yalnız, Temmuz ayında. Onun B.A. kazandı onur ile fizik ama bir fizikçi olarak çalışmaya hiçbir ciddi girişimde bulundu; Bunun yerine o onun mezun olduktan sonra bir serbest yazar oldu 1948-Aralık hayret içinde üçüncü bir hikaye yerleştirilir.

Anderson 1953 yılında Karen Kruse evlendi ve San Francisco Bay bölgesinde onunla birlikte taşındı. (Şimdi bilim kurgu yazarı Greg Bear evli) kızları Astrid 1954 yılında doğdu Onlar Orinda, California evlerinden yaptı. Yıllar geçtikçe Poul Berkeley Hobbit kitabevinin Diğer Değişikliği birçok okumalar verdi ve eşi daha sonra saklamak için yaptığı daktilo ve masa bağışladı. O hastanede bir ay sonra, 31 Temmuz 2001 tarihinde kanserden öldü. romanlarıyla bir ilk birkaç ölümünden sonra yayınlandı.


Anderson ayrıca 1960'ların ortalarında, 1966 yılında ve Kılıç ve Amerika Büyücüler 'Guild Yaratıcı Anachronism Derneği kurucu üyesi oldu. İkincisi, tek başına bir fantezi yazarı olarak kimlik ile giriş ile Lin Carter, sayı başlangıçta sekiz liderliğindeki Kahraman Fantezi yazarların gevşek bağlarla grup oldu. 1972 yılında göreve, Amerika altıncı Science Fiction Başkanı ve Fantezi Yazarları oldu.

Robert A. Heinlein, onun 1985 romanı Anderson Duvarlar ve Ulusal Uzay Politikası Yurttaşlar Danışma Konseyi'nin diğer üyeleri sekiz sayesinde yürür Cat adanmış.

Amerika'nın Bilim Kurgu Yazarları 1998 yılında ona onun 16 SFWA Büyük Usta yaptı ve Bilim Kurgu ve Fantezi of Fame Hall 2000 yılında onu müzeye, ölen iki ve iki yaşayan yazarlar arasında beşinci sınıf.


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 3697

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..