Paul Brunton Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda İngiliz, Filozof Paul Brunton hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Paul Brunton Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Paul Brunton

Paul Brunton - Paul Brunton İngiliz, Filozof
Doğum Tarihi : 21 Ekim 1898
Ölüm Tarihi : 27 Temmuz 1981
Terazi Burcu

Sayfayı Paylaş :

Paul Brunton (1898 21 Ekim - 27 Temmuz 1981) bir İngiliz filozof, mistik ve gezgin oldu. O yogis, mistikler ve kutsal erkekler arasında yaşamak için bir gazetecilik kariyerini bıraktı, Doğu ve Batı ezoterik öğretileri okudu.

Trident O aslında Raphael Hurst doğdu, 1898 yılında Londra'da doğdu. O bir kitapçı ve gazeteci oldu. Brunton Daha sonra, o kalem adı Brunton Paul seçti, ama nedense, belki de bir dizgi hatası için, isimleri Paul Brunton, o tuttu bir isme geri alındı​​, Raphael Meriden ve Raphael Delmonte dahil olmak üzere çeşitli rumuzlar altında yazdı. O Birinci Dünya Savaşı sırasında bir tank birliğinin görev, daha sonra tasavvuf adadı ve teosofistlerin ile temas geldi. Gizli bir kitapçının ortağı olmak, Atlantis Kitabevi, Bloomsbury, Brunton 1920'lerin edebi ve okült İngiliz aydınlar hem de temas etti.1930'ların başında, Brunton Meher Baba, Kancheepuram Sri Shankaracharya ve Ramana Maharshi gibi aydınları ile temas getirdi Hindistan'a bir yolculuk, girişti. Brunton Kanchipuram Shankaracharya tanıştığımda Sri Ramana en ashramda Sri Ramana.Brunton ilk ziyareti bu ziyaret sırasında, 1931 yılında gerçekleşti karşılamak için yönettiği, Brunton, bir Budist Bhikshu tarafından eskiden askeri bir görevlinin eşlik ancak bu arada Swami Prajnananda olarak biliniyordu Rangoontam İngiliz Ashram kurucusu. Trident dahil olmak üzere çeşitli sorular sordu, "Tanrı kavrayışına yolu nedir'" ve Maharshi dedi: "Vichara, kendinize sorarak 'Ben kimim'' senin Benliğin doğasına sorgulama. "

Trident onun kitaplar yoluyla Batı'ya Gizli Hindistan'da bir Arama ve Gizli Yol Ramana Maharshi tanıtan ile kredi olmuştur.

Bir gün-oturma Ramana Maharshi-Brunton bir deneyim ile Steve Taylor isimleri "onu sonsuza dek değiştirdi gerçek bir aydınlanma deneyimi" vardı. Trident şu şekilde tanımlamaktadır:

Ben dünya bilinç kenarının dışında kendimi buluyorum. Beni şimdiye kadar harbored vardır gezegen kaybolur. Ben ışığı yanan bir okyanus ortasında duyuyorum.İkincisi, ben oldukça bence daha dünyalar oluşturulur hangi dışarı ilkel şeyler, maddenin ilk devlet olduğunu hissediyorum. Bu untellable sonsuz uzay, inanılmaz canlı uzak içine uzanır.

Dünya Savaşı Brunton arasında katı Mysore Mihrace, Majesteleri Sri.Krishna Raja Wadiyar IV tarafından bir konuk ev sahipliğinde, Hindistan'da geçirdi. Onun kitabı Mihrace için Overself bir arayışı adanmış ve Mihrace 1940 yılında öldüğünde, onun cenaze töreninde hazır bulundu. Trident sonra Sri Ramana Maharshi ashramınıza ziyaret engellenmiştir, ancak o Ramana Maharshi ile güçlü bir iç bağlantı yapılmaktadır. Ramana Maharshi son yıl diyerek Brunton bir mesaj gönderdi "kalp kalbe konuşur, orada demek nedir'"

Eserinde onun kişiliğini oldukça başka yüzünü ortaya Gizli Hindistan'da, bir Arama bir Hintli üniversite öğrencisi ile yaptığı görüşmenin konuşurken brunton da Mahatma Gandhi hakkında kayda değer yorum ve genel Hint bağımsızlık mücadelesini yaptı:

Henüz kasabalarda genç öğrencilerin çoğu saldırdı siyaset için histeri yenik olmadığını Hindistan Gandi rahatsız çabasıyla varlık haline uyandırdı uzun kargaşa sancısı şimdi olsa ben de keşfetmek beyaz yönetenler ve kahverengi arasında ilişkiler hükmetti.

Başarılı yazı iki yıl sonra, Trident, kitaplar yayımladı emekli ve denemeler ve notlar yazmayı adadı. Montrö, İsviçre 1981 yılında ölümünden sonra, 1952'de son yayınlanan kitabında bu yana dönemde, o felsefi yazma yaklaşık 20.000 sayfalarını hale getirdiğini kaydetti edilmiştir.

Brunton adlı bir süredir arkadaşı, felsefeci Anthony Damiani, 1972 yılında Felsefi Araştırmalar Wisdom'ın Hardal Merkezi'nin kurucusu Paul Nakit ve Timothy Smith [anlam ayrımı belirtilmeli] dahil kişilik bir ekip ile birlikte yayıncılık çaba koordine.İsveç-Amerikan yayıncı Robert Larson 1984 yılında 16 ciltlik bir set yayımlamaya başladı.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 949

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..