Paolo Ruffini Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda İtalyan, Matematikçi, Filozof Paolo Ruffini hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Paolo Ruffini Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Paolo Ruffini

Paolo Ruffini - Paolo Ruffini İtalyan, Matematikçi, Filozof
Doğum Tarihi : 22 Eylül 1765
Ölüm Tarihi : 9 Mayıs 1822
Başak Burcu

Sayfayı Paylaş :

Paolo Ruffini'nin (22 Eylül 1765 - 10 Mayıs 1822) bir İtalyan matematikçi ve filozof.

1788 ile o felsefe üniversite diploması, tıp / cerrahi, ve matematik almıştı. Eserleri polinom bölümü için hızlı bir yöntem olan tamamlanmamış bir kanıtı quintic (ve daha yüksek mertebeden) denklemler radikaller tarafından çözülemeyeceğini ki (Abel-Ruffini'nin teoremi) ve Ruffini kural da vardı. Ruffini'nin ayrıca dairenin olasılık ve karesel ek grup kuramına katkılarda bulunmuştur.

O matematik profesörü (Modena Üniversitesi) ve tifüs üzerine bilimsel çalışmalar da dahil olmak üzere bir doktor hem de uygulanmaktadır.

Ruffini 1799 çalışma grubu teorisi için büyük bir gelişme oldu. Ruffini'nin Lagrange sonra 29 yıldır takip, permütasyon teorisi, Joseph Louis Lagrange çalışma geliştirdik "reflexions sur la Théorie algébrique des denklemler" (1770-1771) büyük ölçüde permütasyon ve cebirsel denklemlerin solvability arasında güçlü bağlantıları kurdu Ruffini kadar ihmal edildi. Ruffini'nin quartics daha yüksek cebirsel denklemlerin radikaller tarafından unsolvability iddia tartışmalı için ilk oldu. Bu tür Malfatti (1731-1807) gibi toplumun birçok üyesi kızdırdı. Bu alandaki çalışmalar daha sonra böyle bir kanıt başaran Abel ve Galois gibi kişiler tarafından yürütülmüştür.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 819

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..