Oliver Wendell Holmes Jr. Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda ABD, Hukukçu Oliver Wendell Holmes Jr. hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Oliver Wendell Holmes Jr. Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Oliver Wendell Holmes Jr.

Oliver Wendell Holmes Jr. - Oliver Wendell Holmes Jr. ABD, Hukukçu
Doğum Tarihi : 8 Mart 1841
Ölüm Tarihi : 6 Mart 1935
Balık Burcu

Sayfayı Paylaş :

ABD'li hukukçu. Yüksek Mahkeme' nin yetkileri ve özgürlüklerin sınırı konusunda özgün görüşler öne sürmüştür. 8 Mart 1841'de Massachussets Eyaleti'nde Bos­ton'da doğdu, 6 Mart 1935'de Washington'da öldü.

Ünlü yazar ve hekim Oliver Wendell Holmes'in oğludur. 1861-1864 arasında Amerikan İç Savaşı'na katıldı. 1866'da Harvard Hukuk Okulu'nda hukuk öğrenimini tamamladı.1870-1873 arasında, bir yandan Harvard Hukuk Okulu'nda hukuk dersleri verirken, diğer yandan da The American Law Reviem'u (Ame­rikan Hukuk Dergisi) yayımladı. 1873'de James Kent'in Commentaries on American Law ('Amerikan Hukuku Üzerine Yorumlar') adlı kitabını yeniden yayımladı.

1880-1881 yıllarında Boston'daki Lowell Institute'ta genel hukuk üzerine verdiği bir dizi derste, yasaların toplumun gereksinimlerini karşılamak üzere doğduğunu ve bunları soyut kuramlardan mantık yardımıyla türetilmiş bir kurallar kümesi, olarak görmenin anlamsız olduğunu savundu. Bu görüşlerini 1881'de yayımladığı The Common Lava ('Genel Hükümler') adlı kitabında ele aldı. Kitabı, ABD'de hukukla diğer toplumsal kurumlar arasındaki karşı­lıklı ilişkilerin incelenmesi konusunda büyük bir ilgi doğurdu.
kaynak: eokulegitim

Eserleri (başlıca): The Common Lam, 1881, ('Genel Hükümler'); Speeches1, 1891, ('Konuşmalar'); Collected Legal Papers, Harold Laski (der.), 1920, ('Seçilmiş Hukuk Yazıları').

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 411

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..