Oğuz Kaan Salıcı Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Siyaset Bilimci Oğuz Kaan Salıcı hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Oğuz Kaan Salıcı Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Oğuz Kaan Salıcı

Oğuz Kaan Salıcı - Oğuz Kaan Salıcı Milletvekili - 27.Dönem, Siyaset Bilimci
Doğum Tarihi : 1972


Sayfayı Paylaş :

Oğuz Kaan SALICI Gaziantep - 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Mustafa, anne adı Gönül. Siyaset Bilimci; Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu ve Demokrasi için Gençlik Platformunun kuruluşuna katıldı. Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Kurucusu ve Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasi Araştırmalar Vakfı (TUSES) Üyesidir. Eylül 2011 de CHP İstanbul İl Başkanı olarak atandı. Mayıs 2012'de İstanbul İl Kongresinde İl Başkanı seçildi. İl Başkanlığından milletvekili adayı olmak için istifa etti.

25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 26. Dönemde Dışişleri Komisyonu Üyeliği yaptı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Salıcı, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 45

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..