11 Haziran 2023 - Pazar
Sitemize destek için bir kahve ısmarlayın..

Og Mandino Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Satış Uzmanı, Yazar Og Mandino hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Og Mandino Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Og Mandino

Og Mandino - Og Mandino Satış Uzmanı, Yazar
Doğum Tarihi : 12 Aralık 1923
Ölüm Tarihi : 3 Eylül 1996
Yay Burcu
Og Mandino (23 Aralık 1923, İtalya - 3 Eylül 1996, ABD) bir satış uzmanı, ve Dünya'nın En İyi Satıcısı kitabının yazarıdır.

Günümüzde halen en fazla saygı duyulan yazarlar arasındadır. Kitapları 50 milyon üzerinde satmış ve 25 değişik dile çevirilmiştir. Success Unlimited dergisinin 1976 yılına kadar başkanlığını yapmış ve National Speakers Association ın tüm zamanların en iyi konuşmacıları arasına girmiştir.

Og Mandino, dünyada Kişisel Gelişim'in öncülerindendir. Dünya çok satanlar listelerinin başında olan, 'Dünyadaki En Büyük Satıcı' da dahil olmak üzere onlarca kitabın yazarıdır. Şu an bile dünyanın en saygı duyulan yazarları arasındadır. Aynı zamanda profesyonel bir konuşmacıdır. Motivasyon konusunda bir otorite kabul edilir. Kitapları tüm dünyada 25 dile çevrilmiş ve toplamda 50 milyondan fazla satmıştır. 'Success Unlimited' dergisinin başkanlığını yapmıştır.

W.Clemet Stone ile yakın arkadaştır. Amway şirketinde uzun yıllar boyunca motivasyon seminerleri vermiştir.

Mandino bu başarısını bir anda elde etmemiştir. Hatta onun hayatının çok büyük bir kısmı hep zorluklarla geçmiştir. Sigortacılık yaptığı bir dönemde, herşeyini kaybeder. Parasızdır, eşi onu çocuğunu da alıp terk etmiştir. Kendisini alkole vurmuştur. Hayatına son verme kararı almaktan bir şekilde vazgeçtikten sonra, bütün yaşamını bir anda değiştirmiştir.

Sonra da, tüm dünyaya ilham veren bir lider ortaya çıkmıştır.
kaynak: wikipedia + mustafacay

Og Mandino'nun Türkiye'de yayınlanmış başlıca kitapları:

Dünyadaki En Büyük Satıcı
Büyücünün Hediyesi
On İkinci Melek
Dünyanın En Büyük Mucizesi
Dünyanın En Büyük Sırrı
Başarı ve Mutluluğun Sırları
Yaşamanın Daha İyi Bir Yolu
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 1076 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Satış Uzmanı, Yazar Og Mandino hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Og Mandino Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex