Nathan Glazer Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda ABD, Sosyolog Nathan Glazer hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Nathan Glazer Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Nathan Glazer

Nathan Glazer - Nathan Glazer ABD, Sosyolog
Doğum Tarihi : 25 Şubat 1923
Ölüm Tarihi : 19 Ocak 2019
Balık Burcu

Sayfayı Paylaş :

Nathan Glazer, Berkeley California Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nde yıllardır öğretilen bir Amerikalı sosyolog. O şimdi feshedilmiş politika Derginin Kamu Yararı eski eş-editörüdür.

Irk ve etnik köken ile anlaşma Erime Pot ötesinde gibi kitaplarıyla tanınan, Glazer 1960'ların Büyük Toplum programlarının bazı kritik olduğunu ve bir demokrat olarak olsa da çoğu, iç politikada onun düşüncesinde yeni muhafazakâr olarak kabul edilir. Glazer o tartışmasız en ilişkili olduğu ile yeni muhafazakâr etikete "kayıtsız" olarak kendini tarif ve ayrıca değil kendi seçtiği bir unvan olduğunu belirtti gelmiştir.

25 Şubat 1923 tarihinde New York'ta doğan, Glazer Doğu Harlem ve New York City'de Doğu Bronx büyüdü. Ailesi, Çarlık Rusyası Yahudi göçmenler, evde Yidiş konuştu ve babasının bir dikiş makinesi operatörü oldu. Onun ağabeyi Joe, sonunda emek ve radikal temalı şarkıları uzmanlaşmış bir halk müzisyen olacak. Glazer, bir çocuk ve sonunda New York City College gibi kamu okul katıldı.Zamanda, erken 1940 CCNY radikalizm bir yuva olarak bilinen ve Glazer Sovyet tarzı komünizme düşman olan diğer genç Marksistleri bir dizi düştü. Glazer, Irving Howe, Daniel Bell, Irving Kristol ve bir CCNY kafeterya kameriye ve buluşmak istiyorum "Spen [d], siyasi ve ekonomik adaletin sosyalist İdeal Joseph Stalin'in cani zulüm sona ermişti nasıl anlamaya çalışırken onların gün."

Glazer, daha sonra ", özelliklerinin birini çağırmak gibi [bizim] grup evrensel yetkinlik ... kültür, siyaset, biz kapalı ağzımızı vuruldu oluyor ne olursa olsun ... Bu bir model küstahlık tarafından oluşturulan bir kavram oldu bir Marksist iseniz şeyi anlayabilir ve biz yine sıkışmış bizim Marksizmi vazgeçti bile bir model olduğunu. "Looking back yıl sonra Irving Kristol "Hatta City, [Glazer] radikal bir çok değildi." Söylerler ediyorum.

Ölümü
Amerikalı sosyolog ve akademisyen Nathan Glazer 19 Ocak 2019'da Cambridge, Massachusetts'de 95 yaşında ölmüştür.

Bazı Eserleri

Seçme eserleri
Faces in the Crowd, 1952.
American Judaism, 1973.
The Social Basis of American Communism, 1974.
Ethnic Dilemmas, 1964-1982, 1986.
Affirmative Discrimination: Ethnic Inequality and Public Policy', 1987.
The Limits of Social Policy, 1990.
We Are All Multiculturalists Now, 1998.
Not. İçerik tekrar güncellenecektir.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 319

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..