Sayfamızda Yazar N. Richard Nash hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca N. Richard Nash Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

N. Richard Nash

N. Richard Nash - N. Richard Nash Yazar
Doğum Tarihi : 8 Haziran 1913
Ölüm Tarihi : 11 Aralık 2000

Sayfayı Paylaş :

Nash, felsefe, Atinalı Spirit ve Sparta yaralar iki kitap yayınladı. Nash ilk oyununu yazdı Imsdorf 1940 yılında, ayrılık hangi MaxwelI Anderson ayet Drama Ödülü kazandı. Sonraki 1946 yılında Broadway'de üretilen Shakespearian temalı komedi ikinci en iyi yatak, kaleme aldı. Çok beğenilen drama Young da dahil olmak üzere daha fazla gösteri yazmayı götürdü ve (1948) Fuarı, Jaguar (1952, kendisi için uluslararası Drama Ödülü Cannes ve Prag Ödülü kazandı) ve Rainmaker (1954, Geraldine Page oynadığı; 1999 yılında Broadway'de canlanan) konusuna bakın. Yağmur yağdıran büyücü, bir tam uzunlukta oyna, başlangıçta bir Philco televizyon Playhouse tek perdelik 1953 televizyon üretim olmuştu. 40'tan fazla dile tercüme yapıldı ve bir 1956 HolIywood film yıldızı Burt Lancaster ve Katharine Hepburn ve 1982 tam uzunlukta TV üretim yaptı. Oyun, bir Broadway müzikali, 110 göIgede içine yapılmıştır.

1950'li yıllarda, Nash taşındı New York, Hollywood senaryo yazımı için Migros Ancak, 1972 oldu Broadway başarısızlığının Yankıları (1972) ve roman bir senaryo açan Nash geçiş için senaryolar yazmaktan için roman yazıyor. Çalıştıktan sonra Yankıları, kendi geliştirdiği bir senaryo başlıklı Maço tarif ettiği ve satmak. Mücadelede, Nash kaydetti:

Hızlı bir açıklama yapmak aklıma. 10.000 dolar avans aldım ve iki hafta sonra Cry maço tamamlandı. Şaşırtıcı derecede iyi değerlendirmeleri ve bunların ortaya üç studios, Bütün bunlar senaryo reddetti, bu çok kötü, küçük şey için teklif başladı anlık aldım. Bir tane haklarını sattı. Ne zaman senaryo yapmamı istediler, onlara verdim onlar ne reddedilmesi--bir kelime--değişmedi ve bayıldılar!

Nash döndü Cry Maço içine 1975 bir kitap ve film çekimi Cry Maço başladı 1991'de Meksika'da. Satış sonrası Ağlama Maço, Nash yazmaya başladı deyimiyle "gerçek roman" keşfediyorsun bir roman yazı daha yazma daha esnek bir oyundan ve alınan çok daha az eleştiri yazmaktan bir oyun.

1935 yılında Helena TayIor, kimin o bir oğlu vardı Nash ile evlendi. 1954 yılında boşandılar. Nash Janice kurala 1956 yılında evlendi ama aynı yıl sonra boşandılar. Bir yıl sonra evlendiği Katherine Copeland, aka Katherine Kaplan, kimin o iki kızı vardı.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 301

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..

Bu güne özel Demli Sözler..