Murat Ekşioğlu Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Sanatçı, Müzisyen, Söz Yazarı, Oyuncu, Dijital İçerik Üretici Murat Ekşioğlu hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Murat Ekşioğlu Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Murat Ekşioğlu

Murat Ekşioğlu - Murat Ekşioğlu Sanatçı, Müzisyen, Söz Yazarı, Oyuncu, Dijital İçerik Üretici
Doğum Tarihi : 9 Şubat 2001
Başak Burcu

Sayfayı Paylaş :

Murat Ekşioğlu 9 Şubat 2001'de Ankara'da doğmuştur. Aslen de Ankara'lıdır. Genç şarkıcı Murat Ekşioğlu'nun boyu 1.75’tir ve Murat Ekşioğlu'nun kilosu ise 50’dir. Murat Ekşioğlu düzenli spor yaparak ve beslenerek formunu korumaya çalışıyor.

Murat Ekşioğlu ilk stüdyo albümü olan There’s Something More single’ını 2015 yılında hazırlamaya başlamış olup, uzun bir hazırlık döneminden sonra 2018 yılında piyasaya sunmuştur.

Murat Ekşioğlu, 2016 yılında da Kalpten Gelen Şarkılar albümünde yer alan “Aşk Acıtıyor” parçasıyla dikkat çeken bir çıkış yapmıştır. Sadece sesiyle değil, göz alıcı sahne performanslarıyla da öne çıkmayı başarmıştır. Arka arkaya yayımladığı “Aşk Acıtıyor”, “There’s Something More” single’ı, “Cheap Thrills”, “Nasıl Öğrendin Unutmayı”, “Gelevera Deresi” ve “Deniz Üstü Köpürür” gibi daha birçok şarkının cover çalışmalarıyla da büyük beğeni kazanmayı yine başarmıştır. Dijital platformlarda listelerde kendine yer bulmayı başaran genç şarkıcı, 2015 yılına ait ses kayıtları ve de ilk stüdyo albümü “There’s Something More” single’ı ile 2018 yılında müzik piyasasına tamamen adım attı. Murat Ekşioğlu hem pop, hem rock ve hem de deneysel olarak nitelendirdiği kendi beste ve cover kayıtlarını sosyal medya platformlarında paylaşmasıyla adını duyurmaya başarmıştır.

Başlangıçta sosyal medyada fenomeni olan Murat Ekşioğlu’nun Instagram, musical.ly yeni adıyla TikTok, Snapchat vb. gibi diğer sosyal medya platformlarında da binlerce takipçisi bulunmaktadır. Murat Ekşioğlu, sosyal medya mecralarına henüz ilköğretim yıllarında üye olup yaptığı paylaşımlar ile kısa zamanda binlerce takipçiye ulaşmıştır.

Murat Ekşioğlu, sosyal medyadaki hızlı yükselişini kendi sözleri ile şu şekilde anlatıyor; ‘’İnsanları eğlendirmeyi, mutlu etmeyi amaçlıyorum, şarkı söylerken sadece kendim oluyorum. Sesimi geliştirmeye hâlâ çalışıyorum ve ilk video klibim “Aşk Acıtıyor” büyük oranda izlendi ve beğenildi. Fakat YouTube Kanalımız hacklendiği için Aşk Acıtıyor Klibimiz Şu anda YouTube Platformunda mevcut değil. Kendime bir YouTube müzik kanalı açtım ve istek şarkılarınızı ve kendi beste kayıtlarımı yayınlamak istiyorum. şarkılarımda dediğim gibi kendim olduğum için. Bu yüzden insanlar beni seviyor ve takip ediyorlar.’’

Murat Ekşioğlu’nu diğer sosyal medya fenomenlerinden ayıran en dikkat çeken özelliği ise paylaştığı içeriklerin etkileşim oranlarının ortalamanın üzerinde olmasıymış. Yüz binlerce takipçisi olan fenomenlerin etkileşimleri belirli bir seviyeyi geçmezken Murat Ekşioğlu’nun bazı paylaşımları binlerce beğeni ve yorum alıyor. Bu da Murat Ekşioğlu’nun takipçilerinin kendisine olan ilgisini ve yaptığı çalışmalarının beğenildiğini göstermektedir.

DİSKOGRAFİ
♫ Murat Ekşioğlu - Sen Olsan Bari - Cover (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Show The World - Single (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Bir Melek Vardı - Cover (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - What's My Mind - Single (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Deniz Üstü Köpürür - Single (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - There's Something More - Single (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Gelevera Deresi - Cover (2017)
♫ Murat Ekşioğlu - Aşk Acıtıyor - Single (2016)
♫ Murat Ekşioğlu - Mutlu Sonsuz - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Nasıl Öğrendin Unutmayı - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Cheap Thrill's - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Gündüz Gece - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Hiç Sevmedim - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Yalnız Çiçek - Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu ft. Semih Sağlamel - Yalan - Cover (2018)

Kaynak : https://www.bolgegundem.com/

Murat Ekşioğlu, 2016 yılında "Kalpten Gelen Şarkılar" albümünde yer alan, "Aşk Acıtıyor" parçasıyla, çarpıcı bir çıkış yaptı. Sadece güçlü ve esnek sesiyle değil, göz alıcı sahne performanslarıyla da öne çıkmayı başardı. Peş peşe yayımladıkları; "Aşk Acıtıyor", "There's Something More", "Show The World" single'ları, "Gelevera Deresi" ve "Deniz Üstü Köpürür" gibi daha birçok cover çalışmalarıyla da büyük beğeni kazanan ve dijital platformlarda listelerin başlarından inmeyen genç yıldız müzisyen, bu seferde 2015 yılına ait ses kayıtları ve de ilk stüdyo albümü "There's Something More" single'ı ile, 2018 yılında nihayet hayranlarının karşısına yeniden çıktı. Murat Ekşioğlu sonrasında 2019'da sözü ve müziği kendisine ait olan "What's My Mind" adlı yeni İngilizce teklisi ile müzik kariyerini sürdürmeye devam etti. Bu İngilizce teklisi oldukça beğenildi. Murat Ekşioğlu daha sonra 9 Ocak 2020'de sözü ve müziği kendisine ait olan "Show The World" adlı yeni İngilizce teklisi ile müzik kariyerinin şahlanış dönemine girdi. YouTube Music'de en iyi, en yeni İngilizce şarkısı "Show The World" ile Yükselişteki sanatçı programında yer aldı. Daha sonra ise de "Deniz Üstü Köpürür" şarkısı izinlerin alınmasıyla artık single'ı olarak tüm dijital müzik platformlarında 2022 yılı itibariyle yer almıştır. Murat Ekşioğlu pop, rock, slow ve deneysel olarak nitelendirdiği kendi beste ve cover kayıtlarını kişisel web sayfasında, sosyal ağlarında ve konserlerinde paylaşması ile adını duyurmuştur. Murat Ekşioğlu, yeni şarkılarını sevenleri ve dinleyicileriyle buluşturmayı sürdüreceğini, kişisel resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyurarak paylaşımda bulundu.

Kaynak: https://www.kimnereli.net/murat-eksioglu.html

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 533

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..