Mehmet Hakan Atilla Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Türk, Bankacı Mehmet Hakan Atilla hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Mehmet Hakan Atilla Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Mehmet Hakan Atilla

Mehmet Hakan Atilla - Mehmet Hakan Atilla Türk, Bankacı
Doğum Tarihi : 1970


Sayfayı Paylaş :

1970 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından 1995 yılında Halkbank’ta Araştırma, Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Daha sonra farklı bölümlerde Uzman olarak çalıştı. Stratejik Planlama Daire Başkanlığı’nda Yönetmen ve Bölüm Müdürü görevlerini üstlendi. 2007-2011 yılları arasında Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Daire Başkanı olarak çalıştı. Halkbank Makedonya Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapan Atilla, 2017’de ABD’de tutuklanana kadar Halkbank’ın uluslararası bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı’ydı. Dava sürecinde Halkbank’tan ayrıldı. 2019’da serbest kalarak ABD’den Türkiye’ye dönen Atilla, bir süre Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2022 Ocak ayında Amerika Hakan Atilla'ya Karşı anı kitabı yayınlayan Atitlla, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: Amerika Hakan Atilla'ya Karşı

BİST'ten yapılan yazılı açıklamada, "Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Sn. Mehmet Hakan Atilla'nın kendi isteğiyle 08.03.2021 tarihinden itibaren Genel Müdürlük görevinden istifa etmesi nedeniyle, 08.03.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile istifası kabul edilmiştir. Borsamız kararı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı'na bildirilmiştir." denildi.

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Atilla, ABD'de İran'a yönelik yaptırımların delinmesi sürecinde rol oynadığı gerekçesiyle yargılanıp 28 ay tutuklu kalan, infazının ardından Türkiye'ye dönmüştü.

Kaynak: bbc.com

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 39

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..