Mehmet Güzelmansur Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Makine Yüksek Mühendisi Mehmet Güzelmansur hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Mehmet Güzelmansur Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Mehmet Güzelmansur

Mehmet Güzelmansur - Mehmet Güzelmansur Milletvekili - 27.Dönem, Makine Yüksek Mühendisi
Doğum Tarihi : 10 Eylül 1967
Başak Burcu

Sayfayı Paylaş :

Mehmet GÜZELMANSUR 10 Eylül 1967'de Antakya'da doğdu. Baba adı Alamiddin, anne adı Vehibe'dir. Makina Yüksek Mühendisi; 1989 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Dünya Bankası'nın bursuyla İngiltere Bradford'da öğrenim gördü.

Çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra ticari hayata atıldı. Çevre dostu temiz enerji alanında geliştirdiği yenilikçi projelerle alternatif enerji arayışlarına önemli katkılarda bulundu. İki dönem Antakya Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 2016 - 2018 yılları arasında CHP Hatay İl Başkanlığı görevini üstlendi. Çeşitli dernek ve sivil toplum örgütlerinde üye ve yönetici olarak toplumsal çalışmalar içinde yer aldı. Hatay Büyükşehir Belediye Spor Asbaşkanlığı, TABA-AmCham Yönetim Kurulu Üyeliği ile HASİAD ve HAGİAD üyelikleri halen devam etmektedir. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Güzelmansur, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 23

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..