Max Lerner Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda ABD, Gazeteci, Eğitimci Max Lerner hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Max Lerner Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Max Lerner

Max Lerner - Max Lerner ABD, Gazeteci, Eğitimci
Doğum Tarihi : 20 Aralık 1920
Ölüm Tarihi : 5 Haziran 1992
Yay Burcu

Sayfayı Paylaş :

Maxwell "Max" Alan Lerner (20 Aralık 1902 - 5 Haziran 1992) onun tartışmalı sendikasyon sütun için bilinen bir Amerikalı gazeteci ve eğitimci oldu.

1907 yılında ailesi ile birlikte Rusya'dan göç sonra, Lerner BA kazandı Yale Üniversitesi'nde 1923 yılında o orada hukuk okudu ama 1925 yılında bir MA St. Louis Washington Üniversitesi'nde transfer.

O 1927 yılında Brookings Institution adlı doktora yaptı ve editör olarak çalışmaya başladı:

Sosyal Bilimler Ansiklopedisi (1927-1932)
Ulus (1936-1938)
PM (1943-1948)
Amerika Birleşik Devletleri Bugün Yaşam ve Düşünce (1957): Lerner en etkili kitap Uygarlık olarak Amerika idi. Lerner Afrikalı Amerikalılar karşı ayrımcılığın sadık bir rakip, ama Japon Amerikalıların savaş hapsetme desteklenen ve "alt sivil özgürlükler konuları ve siyasi bağlılıkları savaş zamanı" için konuyla ilgili bir Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği çözünürlüğü destekledi. Lerner 1930'larda New Deal güçlü bir savunucusu oldu ve Murray Rothbard, yazdı "sırasında önce Stalinist savunucusu, ve İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra".

New York Post için yaptığı sütun Ona Nixon siyasi rakiplerinin ana listede yer kazandı 1949 yılında girmiştir. Kariyerinin en zarfında liberal olarak kabul edildi. Daha sonraki yıllarda ise, o sebebiyle Reagan yönetimi için ifade desteği, bir muhafazakar bir şey olarak görüldü.

O Sarah Lawrence Koleji, Harvard Üniversitesi, Williams College, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Üniversitesi ve Brandeis Üniversitesi'nde ders verdi. Lerner Eddie Fisher ile evlendikten sırasında da film yıldızı Elizabeth Taylor yakın arkadaşı oldu. O Phil Ochs 'şarkı sözleri başvurulan "Ben bir liberal değilim, Love Me": "Ben Lerner ve Golden, ezberledim, biliyorum."

Kitabı Bitmemiş Ülke on yıldan fazla bir span üzerinde New York Post için kaleme alınmıştır onun günlük gruplarından 200'ün üzerinde topluluğudur. Bitmemiş Ülke onun iyi bilinen tırnak birini içerir: "Tüm acıyı hayatta içinizde gücü çekirdeğini keşfetmek zaman büyürken sürecinde dönüm noktasıdır."

Angel ile yaptığı 1990 kitap Güreş hastalığı ile yaptığı uzun mücadele hakkında oldu.


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 475

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..