Kay Redfield Jamison Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Psikolog Kay Redfield Jamison hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Kay Redfield Jamison Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Kay Redfield Jamison

Kay Redfield Jamison - Kay Redfield Jamison Psikolog
Doğum Tarihi : 22 Haziran 1946
İkizler Burcu

Sayfayı Paylaş :

Ülkesinde satış rekorları kıran An Unquiet Mind: A Memoir of Moods and Madness (Durulmayan Bir Kafa: Bir Delilik ve Duygudurum Güncesi, çev.: Pınar Kür, Oğlak Yay., 1996) kitabının yazarı ve manik depresif hastalık hakkında genel kabul gören tıbbi bir metnin yazarlarından biridir.

Belirtilenlerin dışında Erken Çöken Karanlık (Ayrıntı Yayınları, Çev.: Emine Bademci, 2004) ve Touched with Fire: Manic-Depressive Illness and the Artistic Temperament gibi çok satan kitapların da yazarıdır. Manik-depresif hastalık üzerine standard bir ders kitabı ve duygudurumları, yaratıcılık ve psikofarmakoloji konularında sayısız bilimsel makalesi mevcuttur. Redfield, 2002 yılında Harvard Üniversitesi`nde "Distinguished Lecturer", 2003 yılında Oxford Üniversitesi` nde "Litchfield Lecturer" unvanlarını almıştır.
kaynak: tilkikitap.com

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 537

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..