11 Haziran 2023 - Pazar
Sitemize destek için bir kahve ısmarlayın..

Kaan Murat Yanık Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yazar Kaan Murat Yanık hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Kaan Murat Yanık Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Kaan Murat Yanık

Kaan Murat Yanık - Kaan Murat Yanık Yazar
Doğum Tarihi : 5 Haziran 1988
İkizler Burcu
1988 yılında doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı böIümünü okudu. Üniversite hayatı boyunca İstanbul Kültür Üniversitesi'nde, Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Temsilciliği, Fen Edebiyat Fakülte Başkan- Başkan Yardımclılığı ve Öğrenci Konseyi Başkanı olarak görev yaptı. İstanbul Kültür Üniversitesi'nin Kurumsal İletişim Biriminde KordinatörIük yaptı. Aynı zamanda Psikoloji alanı üzerine yandal yapmaya başIdı.

İlk şiir ve hikayeleri bu dönemde, çeşitli dergiler ve bültenlerde yayınlandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Tiyatro ve Sahne Sanatları böIümünde tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı. TRTda yapımcı asistanlığı yaptı. Üniversiteler Arası Sosyal Etkinlik Platformu dahilinde yöneticilik ve edebiyat-psikoloji üzerine araştırmalar yaptı.

Kalbe Yürü, Taksim Baykuşu, Mavi Kahve Çekirdeği isimlerinde hikayeler ve İskender Pala'nın Şah&Sultan eseri ile ilgili lisans tezi yazdı. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı böIümünden mezun olduktan sonra Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'nde Eski Edebiyat üzerine yüksek lisans eğitimine başladı. Bununla birlikte Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Pedagolojik Formasyon eğitimi aldı. ''Kalbe Yürü'' hikayesi 2010 yılı İstanbul-Sanat dergisinin düzenlediği yarışmada en iyi öykü olarak seçildi. Şu an Alfa Yayınlarında editörIük ve İskender Pala'nın asistanlık görevini yürütmektedir. Lotus Dergisi, Küçükçekmece Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 1182 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Yazar Kaan Murat Yanık hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Kaan Murat Yanık Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex