Jules Renard Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yazar Jules Renard hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Jules Renard Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Jules Renard

Jules Renard - Jules Renard Yazar
Doğum Tarihi : 22 Şubat 1864
Ölüm Tarihi : 22 Mayıs 1910
Balık Burcu

Sayfayı Paylaş :

Pierre-Jules Renard veya Jules Renard (22 Şubat 1864 - 22 Mayıs 1910) eserleri Poil de carotte (Havuç Üst) (1894) ve Les Histoires Naturelles için en ünlü bir Fransız yazar ve Académie Goncourt üyesi, (Doğa oldu Hikayeler) (1896). Onun diğer eserleri arasında Le Plaisir de rompre (Breaking The Pleasure of) (1898) ve Huit (Ülke Haftada) à la campagne jours (1906) vardır.

François Renard ve Anna-Gül Colin çocuk, Renard babasının bir demiryolu inşaatı üzerinde çalışıyordu Châlons-du-Maine, Mayenne doğdu. Renard Chitry-les-Mines, (Nièvre) büyüdü. O genç yaşta ölen Amélie (b. 1858), olmak üzere üç büyük kardeşi vardı. İkinci kardeş de Amélie (b. 1859) seçildi. Üçüncü çocuk, Maurice, 1862 Renard çocukluk Pierre-Jules önce doğdu zor ve üzücü ("un grand sessizlik meyane" ya da "büyük bir kırmızı sessizlik") olarak karakterize edildi. O prestijli École Normale Supérieure katılmamaya karar olsa da, edebiyat sevgisi sonunda hayatını hakim olur. 1885-1886 itibaren, o Bourges askeri görev yaptı.

28 Nisan 1888 tarihinde, Renard Marie Morneau evlendi. O ve eşi, Paris'in 8. bölgede 43 rue du Rocher yaşadı. O sık sık edebi kafeler başladı ve Paris gazetelere katkıda bulunmak. Onun sürekli arkadaşlarıyla birlikte Alfred Capus ve Lucien Guitry idi. Jules Renard şiir, kısa hikayeler, kısa oyunlar, roman ve onun ünlü Poil de carotte yazdı. O Octave Mirbeau sayesinde, sosyalist aday olarak 15 Mayıs 1904 tarihinde Chitry belediye başkanı ("maire") seçildi ve 1907 yılında Académie Goncourt üyesi oldu. Paris'te damar sertliği öldü

Jules Renard eserlerinden bazıları o Nièvre bölgede sevilen kırsal ilham alır. Onun karakteri portreler (onun Histoires Naturelles o hayvanları humanizes ve erkekler animalizes), keskin ironik ve bazen zalim ve o pasifizm ve anticlericalism (La Bigote belirgin) aktif bir destekçisi oldu.

(1925 yılında yayınlanan 1897-1910) Onun dergi introspection, ironi, mizah ve nostalji bir başyapıt, ve aynı zamanda edebi hayata önemli bir bakış sağlar.

İngiliz yazar Somerset Maugham Renard örnek kendi tanınmış dergi yayınlamak için etkilenmiştir. Kendi çalışmaları Bir Yazarın Notebook girişinde, Maugham Renard dergisinin erdemleri bir apt özetini yazdı:.. "Dergisi harika iyi okuma olduğunu son derece eğlenceli olan bu esprili ve ince ve genellikle akıllıca ... Jules Renard jotted O yazmaya oturdu ona kullanımı olabilir aşağı düzgün imbikler ve akıllı ifadeler, özdeyişler, görülen şeyler, insanların hadisleri ve bunların göz, sahne açıklamaları, kısa güneş ve gölge, her şeyi, etkileri, yayına ".

Amerikalı romancı Gilbert Sorrentino Renard Poil de carotte üzerine yaptığı çalışmaları 1994 Kırmızı Fiend tabanlı.

Büyük bir kısmı için, 2008 anı şey İngiliz romancı Julian Barnes Jules Renard bir saygı duruşudur tarafından Of Korkmuş Be.

Renard alıntılar kuzey Hindistan Ladakh bölgesinde Proje HIMANK ve roadsigns görünen birkaç popüler filozoflarından biridir. Nubra Valley böyle bir işareti, o Tembellik yorgun olsun önce dinlenme alışkanlığı başka bir şey olduğunu söyleyerek olarak kote edilir.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 445

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..