Jacques Delille Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Fransız, Şair, Çevirmen Jacques Delille hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Jacques Delille Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Jacques Delille

Jacques Delille - Jacques Delille Fransız, Şair, Çevirmen
Doğum Tarihi : 22 Haziran 1738
Ölüm Tarihi : 1 Mayıs 1813
İkizler Burcu

Sayfayı Paylaş :

Jacques Delille bir Fransız şair ve çevirmen. O Auvergne Aigueperse doğmuş ve Paris'te öldü.

Delille gayri meşru bir çocuk olduğunu ve şansölye De l'Hopital gelen annesi tarafından inilmiştir. Paris'te Lisieux Koleji'nde eğitim ve ilköğretim öğretmeni oldu. O yavaş yavaş şeyler onların sıradan isimlerle değil, ancak ayrıntılı sözcüklerle tarafından ima edildiği, onun risalelerinde, bir şair olarak ün kazandı. Şeker hale le miel américain, Que du des roseaux exprima l'Africain suc.

Virgil Georgics onun çevirisinin yayımlanması (1769) onu ünlü yaptı. Voltaire Académie française sonraki boş yer için şair tavsiye. O anda bir üye seçildi, ama o çok genç olduğunu iddia kralının muhalefetinden dolayı 1774 yılına kadar kabul edilmedi. Onun Jardins'te, ou l'art d'embellir les peyzajlardır (1782) onun iddialara özgün bir şair olarak iyi yaptı. 1786 yılında büyükelçi M. de Choiseul-Gouffier bir tren İstanbul'a bir yolculuk yaptı.

Fransız Devrimi'nin patlak yoksulluk onu azaltılmış zaman Delille, Saint-Servin Collège de France Latin şiir profesörü ve başrahip olmuştu. O devrimci öğretisinin onun bağlılığı professing kendi kişisel güvenliğini satın, ama sonunda Paris çıkın ve o Aeneid'e onun çevirisini tamamladı Saint-Dié-des-Vosges, emekli.

Delille İsviçre'de Glairesse ilk Basel ve daha sonra göç etti. İşte onun Homme des champs ve Trois règnes de la nature onun şiirini tamamladı. Sığınak sonraki yer onun La Pitié oluşan Almanya'da oldu; ve nihayet, o esas Paradise Lost çeviri istihdam Londra'da biraz zaman geçti. 1802 yılında neredeyse kör olmasına rağmen, onun profesörlük ve Académie française de koltuğunu yeniden, ama emeklilik yaşamış, nerede Paris'e dönmek başardı. O neyse onun il özel vardı açıklayıcı şiirlerin rağbet uzun ömürlü olmadı.

Not. Sayfa tekrar güncellenecektir.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 389

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..