Hüsrev Hatemi Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Türk, Tıp Profesör, İç Hastalıkları Uzmanı, Yazar, Şair Hüsrev Hatemi hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Hüsrev Hatemi Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Hüsrev Hatemi

Hüsrev Hatemi - Hüsrev Hatemi Türk, Tıp Profesör, İç Hastalıkları Uzmanı, Yazar, Şair
Doğum Tarihi : 12 Aralık 1938
Yay Burcu

Sayfayı Paylaş :

Hasan Hüsrev Hatemi (d. 12 Aralık 1938, İstanbul, Türkiye) Türk tıp profesörü, iç hastalıkları uzmanı, yazar, şair.

1898'de İran Salmas'da doğan Ali Asgar Hatemi Bey ile 1910'da İstanbul'da doğan Azerbaycan göçmeni Cemile hanım'ın ikiz çocuklarından biri olarak dünyaya geldi. İkiz kardeşi Hüseyin Hatemi hukuk profesörüdür.

Talatpaşa İlkokulu ve Şişli Ortaokuluna gitti. 1956 yılında Atatürk Erkek Lisesi'nden mezun oldu.1962 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1959 yılında tıp fakültesi öğrencisi Sezer Göze ile tanışıp, 1963 yılında evlendiler. Bu evlilikten İbrahim ve Aybike isminde iki çocukları oldu. 1966'da İç Hastalıkları Uzmanı ve 1971'de doçenti oldu. Endokrinoloji ve Metabolizma hastalıklarıyla ilgilendi ve 1978'de profesör oldu. 1982 - 1986 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2006 yılında yaş haddinden emekli oldu. Daha sonra Alman Hastanesi'nde çalışmaya başladı.

2007 yılında, kendisi gibi iç hastalıkları uzmanı olan oğlu tarafından, kolon kanseri teşhisi konuldu.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 361

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..