Sayfamızda Psikolojik, Danışman Hilal Usta hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Hilal Usta Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Hilal Usta

Hilal Usta - Hilal Usta Psikolojik, Danışman
Doğum Tarihi : 8 Nisan 1980

Sayfayı Paylaş :

Hilal Usta, 8 Nisan 1980 yılında Anamur'da dünyaya gelmiştir. Psikolojik Danışmandır.

İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunudur. 12 yıldır bireysel ve grup danışmanlığı yapmakta, kişisel gelişim seminerleri vermektedir.

Şubat 2014'ten itibaren Anamur Haberci sitesinde psikoloji, kişisel gelişim ve ruh sağlığı konularında kendi köşesi 'Yaşam ve Koçluk'u yazmaktadır.

Çalışmalarında, elde ettiği yaşamsal ve toplumsal deneyimlerini bilimin ışığında anlatan danışman, mesleğine olan yaklaşımını, 'Gelişim benim en yüce değerim ve bu açıdan insanların gelişiminde rol almak, onlara destek olmak harika hissettiriyor !' sözleriyle ifade ediyor.

Toplumun psikolojik sağlığı ve refahının, bireysel mutluluktaki öneminin de farkında olarak sosyal projelerde yer almış; farklı konularda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiştir. 2011 yılı içinde, 'Gençlerle Yaşama Dokunuş' programı kapsamında İstanbul il genelinde Sanat Terapisi modeliyle gençlerin yaşamsal konularda rehabilite edilmelerinin ve yaşamda yer almalarının amaçlandığı 'İstanbul Liselerarası Kısa Film Yarışması' projesinin koordinatörlüğünü yürütmüştür.

Ayrıca insanlığı tehdit eden ve yeteri kadar bilinçlenmenin olmadığı kanser konusuna dikkat çekmek adına düzenlenen, 14 Nisan'da 7 bölge 7 merkezde gerçekleştirilen 'Ressamlar Kanserin Gidişini Çiziyor' projesinde İstanbul koordinatörü olarak görev yapmıştır.

2013'te mezun olduğu Fa Coach Academy'nin koordinatörlüğünde, 36 yetkin yaşam koçunun işbirliğiyle oluşturulan Koçluk Teknikleri Kitabı'na 'Yıldızına Ulaşmak' tekniğiyle katkı sağlamıştır.

Okumayı, müziği, pilatesi, meditasyon yapmayı, beyin araştırmalarını, belgeselleri ve windsurf yapmayı seven danışmanın, Ganj Yayınlarından çıkan 'Organik Aforizmalar' isimli bir kitabı bulunmaktadır.

kaynak: hilalusta.com

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 204

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..

Bu güne özel Demli Sözler..