Haydar Akar Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Sistem Analisti, Matematikçi Haydar Akar hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Haydar Akar Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Haydar Akar

Haydar Akar - Haydar Akar Milletvekili - 27.Dönem, Sistem Analisti, Matematikçi
Doğum Tarihi : 1963


Sayfayı Paylaş :

Haydar AKAR Kocaeli / İzmit - 1963 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Celal, anne adı Emine. Sistem Analisti, Matematikçi; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünü bitirdi. Özel sektörde programcı, analist ve bilgisayar sistemleri yöneticisi olarak görev yaptı.

24, 25 ve 26. Dönemde Kocaeli Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu ve Asya Parlamenter Asamblesi Üyesi olarak görev aldı. Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyeliği ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Üyeliği yaptı. İyi düzeyde İngilizce bilen Akar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 28

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..