Hakkı Saruhan Oluç Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Makine Mühendisi Hakkı Saruhan Oluç hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Hakkı Saruhan Oluç Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Hakkı Saruhan Oluç

Hakkı Saruhan Oluç - Hakkı Saruhan Oluç Milletvekili - 27.Dönem, Makine Mühendisi
Doğum Tarihi : 1958


Sayfayı Paylaş :

Hakkı Saruhan OLUÇ İstanbul -1958 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Mehmet, anne adı Ayşe Gülseren. Makine Mühendisi ; Yüksek Lisans Eğitimini Almanya Ren Westfalya Aachen Teknik Üniversitesi'nde yaptı.

Uzun yıllar yayıncılık faaliyeti sürdürdü. Sosyalizm ve Toplumsal Mücadeleler Ansiklopedisi ile İktisat Dergisi yayın kurullarında çalıştı. Çeşitli gazetelerde ve basın yayın kuruluşlarında editörlük, köşe yazarlığı, yayın yönetmenliği ve siyasi yorumculuk yaptı. Kurucularından olduğu Özgürlük ve Dayanışma Partisinde Uzun Yıllar Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Eşitlik ve Demokrasi Partisi ile Yeşiller Sol Gelecek Partisi Kurucuları arasında yer aldı. 2007 ve 2011 seçimlerinde Demokrasi Özgürlük ve Emek Bloku çalışmalarında, daha sonra Halkların Demokratik Kongresi ve Halkların Demokratik Partisinin kuruluşunda yer alarak 2013 yılından bu yana Merkez Yürütme Kurulu üyeliği yaptı.

25. Dönemde Antalya Milletvekili seçildi. 27. Dönem İstanbul Milletvekili ve HDP Grup Başkan Vekilidir. Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen OLUÇ evlidir.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 59

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..