Hailee Steinfeld Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda ABD, Aktrist Hailee Steinfeld hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Hailee Steinfeld Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Hailee Steinfeld

Hailee Steinfeld - Hailee Steinfeld ABD, Aktrist
Doğum Tarihi : 11 Aralık 1996
Yay Burcu

Sayfayı Paylaş :

Hailee Steinfeld Amerikalı aktris.

Anne tarafından Filipinli, baba tarafından ise Yahudi asıllı olan oyuncu, 10 yaşında aktif oyunculuk yaşamına başladı. İlk kez Back To You dizisinde bir böIüm konuk oyuncu olarak gözüktükten sonra Heather: A Fairy Tale isimli kısa filmde Heather rolünü oynadı. Sonrasında ödülIü kısa film She's a Fox 'ta Talia Alden karakterini canlandırdı. Bu filmle tanınmaya başlayan Hailee, daha sonra Without Wings ve Grand Cru adlı iki kısa filmde ve Summer Camp adlı bir TV filminde rol aldı. Bu zaman aralığında birkaç reklam filminde de oynadı. İlk uzun metrajlı filmi True Grit 'ten önce son olarak 2010'da Sons of Tucson 'da Bethany rolünde konuk oyuncu olarak gözüktü.

Coen Kardeşlerin 2010 yapımı True Grit, Steinfeld için dönüm noktası oldu. Bu rolü sayesinde çok sayıda olumlu eleştiri alan Steinfeld, performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Akademi Ödülleri'ne, en iyi kadın oyuncu dalında ise BAFTA Ödülleri'ne aday oldu.

True Grit 'ten sonra adı birçok projeyle anılmaya başlayan Hailee'nin, Romeo ve Juliet 'in, yönetmenliğini CarIo Carlei'nin yapacağı 2012 uyarlamasında, Juliet Capulet rolüne seçildiği duyuruldu.

Moda ile de yakından ilgili olan Steinfeld, 2011'de Miu Miu'nun yeni yüzü seçildi.

Tarzana, Los Angeles'ta, Cheri Steinfeld (kızlık soyadı ile Domasin) ve Peter Steinfeld'ın kızı olarak dünyaya geldi. Annesi Cher bir dekoratör, babası Peter ise kişisel fitness eğitmenidir. Kendisinden büyük, Griffin adında, 9 Ocak 1994 doğumlu ve yarış pilotu olan bir de erkek kardeşi vardır.Ayrıca amcası Jake Steinfeld da bir fitness koçudur. Babası Yahudi ve anne tarafından dedesi Filipinlidir. Ailesiyle beraber Thousand Oaks'a taşındıktan sonra hepsi burada olan Ascension Lutheran, Conejo Elementary ve Colina Middle adlı okullara gitti. 2008'den beri ise evde eğitim görmektedir.

Annesi ile birlikte, National Charity League üyesidir.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 339

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..