Hacı Bayram Türkoğlu Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Eczacı, İktisatçı, İlahiyatçı Hacı Bayram Türkoğlu hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Hacı Bayram Türkoğlu Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Hacı Bayram Türkoğlu

Hacı Bayram Türkoğlu - Hacı Bayram Türkoğlu Milletvekili - 27.Dönem, Eczacı, İktisatçı, İlahiyatçı
Doğum Tarihi : 1954


Sayfayı Paylaş :

Hacı Bayram TÜRKOĞLU Hatay / Dörtyol - 1954 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı İsmail, anne adı Rukiye. Eczacı, İktisatçı, İlahiyatçı; Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ile İlahiyat Fakültesi önlisans bölümlerinden mezun oldu. Serbest eczacılık yaptı. 2 dönem Dörtyol Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Çok sayıda yardımlaşma derneği, vakıf ile spor kulüplerinin yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde bulundu. "Bir Gün Gelecek" isimli şiir kitabının yanında çeşitli dergilerde makaleleri de yayımlandı.

24, 25 ve 26. Dönemde Hatay Milletvekili seçildi. 24 ve 26. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda görev aldı. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Türkoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 30

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..