George William Russell Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Eleştirmen, Şair, Ressam George William Russell hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca George William Russell Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

George William Russell

George William Russell - George William Russell Eleştirmen, Şair, Ressam
Doğum Tarihi : 10 Nisan 1867
Ölüm Tarihi : 17 Temmuz 1935
Koç Burcu

Sayfayı Paylaş :

George William Russell (10 Nisan 1867 - 17 Temmuz 1935) takma yazdı, bir İrlandalı yazar, editör, eleştirmen, şair, ressam sanatsal ve İrlandalı milliyetçi. O da bir tasavvuf yazar ve yıllardır Dublin teosofisiyle tutkunları bir grup bir şahsiyet idi.

Russell Lurgan, County Armagh doğdu. O on yaşında iken Ailesi Dublin'e taşındı. William Butler Yeats ile bir ömür boyu dostluk başladı nerede o Rathmines Okulu ve Sanat, Büyükşehir Okulu'nda eğitim gördü. Daha sonra, bir manifaturacı memur olarak çalışmaya başladı İrlandalı Tarım Organizasyonu Derneği (IAOS) için uzun yıllar çalışmış, bir 1897 yılında 1894 yılında Horace Plunkett tarafından başlatılan tarımsal kooperatif toplum Plunkett yetenekli bir organizatör gerekli ve WB Yeats IAOS Sekreter Yardımcısı oldu Russell, önerdi.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 312

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..