Fred Allen Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda ABD, Komedyen Fred Allen hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Fred Allen Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Fred Allen

Fred Allen - Fred Allen ABD, Komedyen
Doğum Tarihi : 31 Mayıs 1894
Ölüm Tarihi : 17 Mart 1956
İkizler Burcu

Sayfayı Paylaş :

Fred Allen ( John Floransa Sullivan, May 31, 1894 - 17 Mart 1956) olan absürd, topikal radyo gösterisi (1932-1949) işaret Golden Age ona en popüler ve ileriye dönük mizahçi birini yapılan Amerikan komedyen oldu Amerikan radyo.

Onun en iyi hatırlanan şakaydı onun uzun soluklu arkadaşı ve meslektaşı komedyen Jack Benny ile alay davası, ama onun temyiz sadece bir parçası oldu; Radyo tarihçi (On Air in: Eski Zaman Radyo Ansiklopedisi), John Dunning Allen radyonun en beğenilen komedyen ve en sık sansürlü olduğunu yazdı. Stilini ve madde Groucho Marx, Stan Freberg, Henry Morgan ve Johnny Carson dahil diğer çizgi yeteneklerini, etkilenmiş rutinleri geliştirirken bir ana reklam libber, Allen sık sık, onun şebekenin yöneticileri ile karışık (ve genellikle savaşlar üzerinde havadan onları dikenli); Onun bariz hayranları da William Faulkner, Steinbeck, John ve (Allen için yazmaya kariyerine başladı) Herman Wouk Başkan Franklin D. Roosevelt dahil, ve romancıları.

Fred Allen televizyon ve radyo katkılarından dolayı Fame Hollywood Walk yıldızlı ile onurlandırıldı.

17 Mart 1956 onun normal gece geç birini New York'un Batı 57th Street Cumartesi gece kadar yürüyüşlere alarak o kalp krizi geçirdi ve New York Times hikayesi ilk, yıllardır tekrarlanan yayınlanan 61'de popüler efsane yaşında öldü hangi ölümünden raporlama ertesi gün ortaya çıktı köpeğini yürürken o öldüğünü oldu. Ancak, onun biyografisini Robert Taylor daha sonra Allen köpek sahibi hiç ortaya çıkardı. Allen, anılarında son bölüm tamamlayabilirsiniz önce öldü ve o bıraktığı gibi bir sonucu olarak kitap yayınlandı. O yorulmaz mektup yazar ve onun mektupları 1965 yılında Fred Allen Edebiyat yayına eşi tarafından düzenlendi edildi.

Benim Hattı neler var aşağıdaki gece düzenli Pazar yayın sırasında' 22:30 de, Allen'ın ölümünden sonra ancak 24 saat, ev sahibi John Daly izleyici için özel bir mesaj ile program öncesinde. O üreticileri özel bir anma bölüm düzenli oyun değiştirilmesi düşünmüştü gün o daha önce de belirtildiği, ancak o zaman olduğu gibi gösteri yapılacak tercih ettiğini Allen'ın eşi Portland Hoffa Allen isterdi ne olduğunu gösteren, ifade . Program daha sonra ama bir fark bastırılmış tonu ile, normal ilerledi. Steve Allen panelinde Fred sandalye aldı. Programın son doksan saniye boyunca Arlene Francis ve Bennett Cerf ile birlikte o, (gözleri suya başladı) Fred kısa ama yürekten haraç verdi. Bir karanlık Dorothy Kilgallen adım ve zor bir anda taşımak için onlara yardımcı Steve Allen teşekkür; Kilgallen kendini 1965 yılında beklenmedik ölümünden sonra benzer bir yayın veda hava olur.

Fred Allen Hawthorne, New York Cennet Mezarlığı kapısında gömüldü. Hem onun gerçek ve sahne isimleri mezar işlenmiştir.

6713 Hollywood Bulvarı'nda bir yıldız radyo: Allen Hollywood Walk of Fame iki yıldız var ve 7001 Hollywood Bulvarı'nda bir TV yıldızı Onun dul, Portland Hoffa, 1959 yılında evli grup lideridir Joe Rimes ve Noel günü Los Angeles doğal nedenlerden kendi ölümünden önce de ikinci bir gümüş evlilik yıldönümünü kutladı, 1990. Allen 1988 A Fame Ulusal Radyo Müzeye oldu "Allen Alley" belirlenen Boston Tiyatro Bölgesi'nde yaya geçidi, aynı zamanda onun hafızasını onurlandırıyor.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 259

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..