Fred Alan Wolf Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda ABD, Fizikçi Fred Alan Wolf hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Fred Alan Wolf Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Fred Alan Wolf

Fred Alan Wolf - Fred Alan Wolf ABD, Fizikçi
Doğum Tarihi : 3 Aralık 1934
Yay Burcu

Sayfayı Paylaş :

Amerikalı Fred Alan Wolf, 72 yaşında bir kuantum fiziği profesörü. Kuramsal fizik üzerine 1963 yılında UCLA'da doçentlik unvanını kazanan Dr. Kuantum, nükleer ateşleme sistemi Project Orion'da çalıştıktan sonra, bilinç, fizyoloji ve ruhaniyet arasındaki ilişkiyi araştırmaya koyuldu. Kuantum fiziği hakkında 11 kitap yazdı. 1982 yılında 'Taking the Quantum Leap - Kuantum Sıçramasını Yapmak' adlı eseriyle ABD Ulusal Bilim Kitabı Ödülü'nü kazandı.

Dr. Fred Alan Wolf, seminerlerinde kuantum fiziğinin, fizikle fizik ötesinin birbirine karıştığı bir noktanın adı olduğunu belirterek, 'Atom altı parçacıklar, hızla hareket eden enerji parçacıklarıdır ve insan düşüncesinin yaydığı enerjiye cevap verir' diyerek çok kısa bir iki cümle ile konuyu herkesin anlayabileceği dilde özetlemiş oldu.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 809

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..