Emile Faguet Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yazar, Edebiyat Eleştirmeni Emile Faguet hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Emile Faguet Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Emile Faguet

Emile Faguet - Emile Faguet Yazar, Edebiyat Eleştirmeni
Doğum Tarihi : 17 Aralık 1847
Ölüm Tarihi : 7 Haziran 1916
Yay Burcu

Sayfayı Paylaş :

Auguste Emile Faguet (17 Aralık 1847 - 7 Haziran 1916) bir Fransız yazar ve edebiyat eleştirmeni oldu.

Faguet La Roche-sur-Yon, Vendee doğmuş ve Paris'te Ecole Normale Supérieure eğitim gördü. La Rochelle ve Bordo süre öğretmenlik yaptıktan sonra, o üniversitede şiir yardımcı doçent olarak hareket etmek Paris'e döndü. O 1900 yılında Académie française seçildi 1897 yılında profesör oldu ve gelecek yıl Légion d'Honneur kurdelesini aldı.

O Soleil dramatik eleştirmeni olarak hareket; 1892 den o Revue Bleue edebiyat eleştirmeni oldu; ve 1896 yılında Journal des débats Jules Lemaître yerini aldı. O 68 yaş, Paris'te öldü.

"Orta sınıfın adamı toplumu neden gerektiğini. Basit gerçeği böyle bir şey olmuştur beri bunu mukadderdir sanki, bunu açmıştır olmasıdır. Bu durumda teorisi gerçeği ile doğrulanır ise. Adam kamuoyunu oluşturur kim o çünkü orta sınıfın toplumu açar. "

Kendi yasa tarafından yapılmaktadır, aynı zamanda, sadece acil yasa, kararname, demokratik bu nedenle Montesquieu her zaman sınırlı olarak bir monarşinin konuşuyor, ve bu onun gün ne demek istedi;. "Kanun aristokrat bir şeydir. , hiçbir "genel ifadesi olacak" monarşiyi sınırlamak oldu ve telif yasama güce sahip ve en yapmak ve yasaları yeniden yaratılacaktır ne zaman' sadece hukuk Montesquieu'nün anlayışı aynı olduğunu, yani bir şey, demek ne zaman antik sosyologlar, o -. onun zamanında çok daha eski yasa, "temel kanun" diye eski monarşinin, onları çağırır gibi, hala bağlamak ve onları despotluk veya anarşi olacağını olmadan kimin kural hükümdar, bağlama gerekirdi Hukuk esasen aristokrat olduğunu. Bu yöneticiler insanları yöneten gerektiğini ordains, ve ölü cetveller yöneten gerektiğini söyledi. aristokrasinin özü bundan sonra yaşamak zorundadır olanların yararına, yaşayanlar üzerinde yaşamış olanların kuraldır. düzgün sözde aristokrasi, eti bir aristokrasi olduğunu. Hukuk manevi aristokrasi olduğunu. Güne ait aristokratlar tarafından temsil edilen aristokrasi, sadece gelenek, miras, eğitim, mizaç ve özellikleri fizyolojik kalıtım ölü temsil eder. Hukuk kendileri öldü, ölü temsil etmez, bu onların çok değişmez komut koruyan düşündüm "dedi.

"Kendini kült herhangi bir bireyin tavsiye için değil, ama vatanseverlik bir görev değildi bile başlı başına kült bir görev olarak takdim edilmesi gereken bir kişi, bu kadar uzun, diğer ülkeler olduğu gibi, bir zorunluluk olacaktır. burada bu moda dışarı gitti değil. "

. "Bu tadı anlatılamaz olduğunu ve düşünme öğretti edilemez Ama öğretmen tadı var onun öğrencileri öğretmek olamaz, onlardan yüz varlığında tadı göstermek ve onun kazanma onları heyecanlandırmak olabilir doğrudur; sadece bir olduğunu uyarma, ancak güçlü olabilir, ve o bunları düşünme öğretmek değil, o kendi huzurunda düşünmek ve kendileri için düşünmek onları heyecanlandırmak, ve sadece bir uyarım, ama hayati olabilir.

Böyle öğretim, doğru olması için, öğretim değildir; bu ilişki olduğu; o, kendi tarafında, entelektüel yaşayanlar, genç ile entelektüel yaşam oluşur, ve entelektüel hayatın uyandırıyor kime, meraklı ve istekli tutar ve teşvik eder. Hepsi bu. "


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 512

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Emile Faguet Sözleri
Fazla Görüntülenen Sözleri

Bu güne özel Demli Sözler..