Eleanor Roosevelt Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Politikacı, Yazar, Diplomat Eleanor Roosevelt hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Eleanor Roosevelt Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Eleanor Roosevelt

Eleanor Roosevelt - Eleanor Roosevelt Politikacı, Yazar, Diplomat
Doğum Tarihi : 11 Ekim 1884
Ölüm Tarihi : 7 Kasım 1962
Terazi Burcu

Sayfayı Paylaş :

Eleanor Roosevelt (1884-1962) ABD'nin Başkanı Franklin D. Roosevelt'in eşi ve kuzenidir. Başkan Truman döneminde Birleşmiş Milletler temsilciliği yapmıştır. İnsan Hakları Bildirisi'ne büyük katkılar sağlamıştır.

Roosevelt ve Livingston ailelerin bir üyesi, Eleanor genç yaşta hem veliler ve ağabeyleri birinin ölümüne acı, mutsuz bir çocukluk geçirdim. 15 yaşındayken, Londra'da Allenwood Akademisi katıldı ve derinden feminist müdire Marie Souvestre etkilenmiştir.ABD'ye dönmeden, onun beşinci kuzeni kez, Franklin Delano Roosevelt, 1905 yılında Roosevelt'ler 'Evlilik Franklin'in kontrol annesi, Sara tarafından baştan karmaşık uzaklaştırılmış evlendi, 1918 yılında Lucy Mercer ile Franklin'in ilişkisi keşfettikten sonra, Eleanor karar kendi bir kamusal yaşama doyum arıyoruz. O çocuk felci onun kısmi felç aşağıdaki siyasette kalmak Franklin ikna ve onun yerine konuşma ve kampanya vermeye başladı. New York Valisi olarak Franklin'in seçilmesinden sonra, Eleanor düzenli onun adına kamu kaldi. O da onu görev süresi boyunca ve ötesinde First Lady rolünü şeklinde.

Yaygın onun daha sonraki yıllarda saygı rağmen, Roosevelt onun samimiyetiyle, ırksal konularda özellikle onun duruşu için tartışmalı bir First Lady oldu. O, basın toplantısı tutun bir sendikasyon gazete sütununu yazmak ve bir ulusal kongre konuşmak için ilk başkanlık eş oldu. Birkaç kez, o kamuya kocasının politikaları ile aynı fikirde. Daha sonra yaygın bir başarısızlık olarak kabul işsiz madencilerin aileleri için, Arthurdale, Batı Virginia deneysel bir topluluk başlattı. O işyerinde kadınlar için genişletilmiş roller için savunduğu, Afrikalı Amerikalılar ve Asya Amerikalıların sivil haklar ve Dünya Savaşı mültecilerin hakları saklıdır.

Kocasının ölümünün ardından, Eleanor hayatının geri kalanı için siyasete aktif kaldı. O Birleşmiş Milletler'i katılmak ve desteklemek için ABD bastırdı ve ilk delegelerin biri oldu. O İnsan Hakları BM Komisyonu'nun ilk başkanı olarak görev yaptı ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin hazırlanmasını nezaret. Daha sonra Kadının Statüsü John F. Kennedy yönetiminin Cumhurbaşkanlığı Komisyonu'nun başkanlığını yaptı. Onun ölüm zaman, o "dünyanın en saygın kadınlarından biri" ve "neredeyse evrensel saygı nesnesi" olarak kabul edildi. 1999 yılında, o 20. yüzyılın en Yaygın Beğenilen Halk GaLLUP listesi ilk on sırada yer aldı.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 726

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..