Dino Segre Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yazar Dino Segre hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Dino Segre Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Dino Segre

Dino Segre - Dino Segre Yazar
Doğum Tarihi : 9 Mayıs 1893
Ölüm Tarihi : 8 Mayıs 1975
Boğa Burcu

Sayfayı Paylaş :

Bir gazeteci olarak geçimini yaptı ve O'nun en dikkat romanı Kokain (1921), onun takma adıyla yayınlanan ve "yasak yerleştirildi romancı, bir İtalyan yazar - Pitigrilli (8 Mayıs 1975 9 Mayıs 1893) Dino Segre için takma oldu çünkü uyuşturucu kullanımı ve seks onun tedavisinin Katolik Kilisesi tarafından kitaplar "listesinde. Bu çeşitli dillere çevrilmiş ve birçok sürümleri yeniden yayımlanmıştır. Pitigrilli ölümünden bir yıl önce, 1974 yılına kadar roman kadar yayınladı.

O edebiyat dergisi bu faşist hükümetinin yeni yürürlüğe giren anti-semitik Yarış Kanunlarına göre yasaklı zaman, 1924-1938 Turin yayınlanan Grandi Firme kurdu. Bir Katolik olarak vaftiz olmasına rağmen, Segre o zaman Yahudi olarak sınıflandırıldı. O OVRA, Faşist gizli servisi için bir muhbir olarak 1930'larda çalışmış, ama Paris'te maruz sonra 1939 yılında görevden alındı. Babası Yahudi idi, ve (uzun ayrı yaşadıkları rağmen) Pitigrilli bir Yahudi kadınla evlendi.

Turin evini korurken Pitigrilli 1930'larda Avrupa'da seyahat etmişti. Onun ırksal durumunu değiştirmek için 1938 yılında başlayan Onun çabaları başarılı değildi ve o Almanya'nın müttefiki olarak savaşa İtalya'nın giriş izleyen, 1940 yılında bir Yahudi olarak staj edildi. O yıl, iç sürgünden serbest kazandı ve para kazanmak için Roma'da anonim yazdı. Mussolini'nin hükümeti 1943 yılında düştü ve Almanlar İtalya işgal etmeye başladıktan sonra, Pitigrilli ikinci eşi (Katolik) ve kızları ona katıldı İsviçre'ye kaçtı. Daha sonra, 1947 yılına kadar orada yaşadı Arjantin taşındı. Segre ve ailesi zaman zaman Turin ziyaret nerede, Paris'te yerleşme, 1958 yılında Avrupa'ya geri döndü.

Dino Segre Turin doğdu. Annesi Katolik oldu ve babası Yahudi vardı; O bir Katolik olarak vaftiz edildi. O o onun edebi ve sanat çevrelerinde Paris'te zaman geçirdim Üniversiteden sonra 1916 yılında mezun Hukuk, Turin Üniversitesi, Fakültesi, yerel okullara ve üniversiteye gitti.

Segre ozan Amalia Guglielminetti ile kısa süreli bir ilişki vardı. O onların ilişki sırasında hamile olduktan sonra 1932 yılında bir Yahudi kadınla evlendi. Onlar Katolik Kilisesi dışında evlendi. Onlar bir oğlu Giovanni Segre vardı. 1930'ların sonunda uzun ayrılmış vardı ve ayrı yaşayan, ancak İtalya'da hiçbir boşanma yoktu.

O Katolik vaftiz gibi bir Yahudi kadına Pitigrilli evliliği, başlangıçta ona kendi soy daha 1938 Irk Kanunları odağı yaptı. 1939 ile o bir olarak OVRA dosyaları sevk ediliyordu "Yahudi yazar." Oğlu için Irk Yasaları muafiyet aramaya iddia eden, 1938 yılında Pitigrilli kilise dışında gerçekleşti gibi, hiç olmamış düzenlenen Vatikan, onun evlilik bir karar aradı. Onlar ilk eşi etkili bir şekilde cariye oldu hükmetti.

O zaten Uscio bir Yahudi, yakın küçük bir kasaba olarak staj edildikten sonra Cenova Temmuz 1940 yılında, Pitigrilli onun avukatı Vatikan ile davasını ele vardı Turin Lina Furlan, evlendi. Bir Katolik, o Yahudi olarak kabul birisi ile evlenerek ırksal saflık yasalarını ihlal edildi. Onlar Katolik olarak vaftiz ortalarında 1943 yılında bir oğlu Pier Maria Furlan, vardı.

1930 Segre İtalya'da kısa süreli Paris başta olmak üzere kalan, Avrupa dolaşmaya başladı. 1936 yılında faşist hükümet ahlaki gerekçelerle, onun kitaplarının çoğaltmıştır engelledi. Faşist Parti'ye katılmak isteyen, o 1938 yılında Mussolini doğrudan yazdı.

O zaman, o zaten OVRA, Faşist hükümetin gizli servis için bir muhbir olarak çalışıyordu. O, anti-faşist, onun daire Yahudi yazarlar, yanı sıra Yahudi akrabaları hakkında bilgi verdi. Onun adını içeren bir dosya Vincenzo Bellavia, orada OVRA yönetmen düz Fransız polisi tarafından bulundu ne zaman Paris'te maruz sonra OVRA, 1939 yılında onu reddetti.

Hükümet için yaptığı çalışmalara rağmen, Pitigrilli bir Yahudi olarak zulüm konusu olmaya başladı. Onun kitapları, onun dergisi olarak yasaklandı ve o diğer dergiler için yazılar yazmaya olamazdı. Haziran 1940 yılında, İtalya, Nazi Almanyası bir müttefiki olarak savaşa girdi. Turin polisi Apulia'da İtalya'nın güneyindeki staj için "tehlikeli Yahudilerin" bir listede Pitigrilli dahil. O ve onun Avocotessa Uscio, Torino iki saat oldu Riviera yakınlarındaki küçük bir kasaba değişti başardık.

Pitigrilli iç sürgünden serbest bırakılması için hükümete doğrudan başvurdu ve yıl sonuna kadar serbest bırakıldı. 1941 tarafından o ırksal hukuk aşmak ve yaşayan bazı tür yapmak için anonim film diyaloğu yazdı Roma'ya gitti. O bir zulüm Yahudi ona kapak sağlayacak şekilde onun statüsünü söyleyerek, OVRA tekrar onun hizmetleri sunulmaktadır. O Katolik vaftiz olmuştu gibi, Aryan durumu teyit için arayan oldu. O rehired asla ve onun ırkçı durum değişikliği kazandı asla.

Temmuz 1943 yılında Mussolini'nin faşist rejimi düştü. Altı hafta sonra Almanlar İtalya işgal ve Pitigrilli nötr İsviçre'ye kaçtı. Katolik olarak kaydedildi Eşi ve kızı, açıkça seyahat ve orada ona katıldı olabilir. Onlar 1947 yılına kadar ve savaşın bitiminden sonra İsviçre'de yaşadı.

Faşizm altında beş İtalyan Yahudi Aileleri: 1991 yılında Alexander Stille Yardımseverlik ve Aldatma yayınladı. 1939 Stille Faşist gizli polisi tutuklama ve Pitigrilli anti-faşist Yahudi arkadaşları ve akrabaları kovuşturma bu konuşmaları istihbarat kullanılan kaydetti kadar Pitigrilli, 1930'larda faşist gizli polis OVRA için bir muhbir olarak hareket nasıl Stille belgeler.

Stille Turin faaliyet gizli bir anti-faşist hareketin Giustizia e Liberta` (Adalet ve Özgürlük) üyeleri tarafından birçok belge ve hesap kullanılır. Münhasıran yer aldı karşılaşır ve gizli konuşmaları hakkında ... "... (Pitigrilli OVRA muhbiri numarası 373 olan) son şüphe kesin ve kategorik ifadelerine sonra dayanamayıp: işbirlikçileri ve OVRA soruşturma bir İtalyan savaş sonrası hükümet komitesi yazar hakkında sonucuna Pitigrilli. "

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 625

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..