Diane Ackerman Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yazar, Şair, Natüralist Diane Ackerman hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Diane Ackerman Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Diane Ackerman

Diane Ackerman - Diane Ackerman Yazar, Şair, Natüralist
Doğum Tarihi : 7 Ekim 1948
Terazi Burcu

Sayfayı Paylaş :

Diane Ackerman, yaptığı çalışmalardan Senses A Natural History için en iyi bilinen bir Amerikalı yazar, şair, ve natüralist olduğunu. Onun yazma stili şiir, konuşma geçmişi, ve popüler bilim birleştirir. O Columbia ve Cornell dahil olmak üzere çeşitli üniversitelerde, ders verdi.

Ailesi Allentown, Pennsylvania taşındı diye, 8 yaşına kadar Ackerman, Waukegan, Illinois yaşadı.

O Güzel Sanatlar ve doktora Pennsylvania State Üniversitesi İngilizce Edebiyat Fakültesi lisans ve Sanat Master, Master of aldı Cornell Üniversitesi'nden. Onun tez komitesi üyeleri arasında Carl Sagan, bir astronom ve Cosmos televizyon dizisinin yaratıcısı oldu. Yıllar içinde o Pittsburgh, Cornell, St Louis Washington Üniversitesi ve diğer üniversiteler Üniversitesi öğretti.

1970 West 2006 Ackerman kitabında birlikte izleyen hayatı anlatılmaktadır, Love One Hundred Names (2011) sakatlayıcı bir felç geçirdi beri o romancı Paul Batı'ya evli. Halen New York eyaletinde yaşıyor.

Onun el yazmaları, yazı ve makalelerin bir koleksiyon (Diane Ackerman Kağıtları, 1971-1997-Koleksiyon sayılı 6299) Cornell Üniversitesi Kütüphanesi'nde yer almaktadır.

Ackerman kitabı Senses A Natural History o barındırılan Senses, beş bölümlük mini dizisi Nova Gizem ilham. 2008 yılında Zookeeper Karısı için Orion Kitap Ödülü kazandı.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 354

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..