David Friedman Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda ABD, Ekonomist, Yazar David Friedman hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca David Friedman Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

David Friedman

David Friedman - David Friedman ABD, Ekonomist, Yazar
Doğum Tarihi : 12 Şubat 1945
Başak Burcu

Sayfayı Paylaş :

(12 Şubat 1945 doğumlu) David Director Friedman bir ekonomist, fizikçi, hukuk bilgini, ve özgürlükçü kuramcı. O onun en popüler kitabın konusu olan piyasa anarşist teoride, onun yazıları için bilinen, Özgürlük Makineleri (1973, 1989 ve 2014 revize). O Fiyat Teorisine dahil olmak üzere birçok diğer kitap ve makaleler, yazmıştır: Bir Ara Metin (1986), Law'ın Sipariş: Ekonomi Hukuku ile fazlası var ve What It, Gizli Emir (2000) Neden Önemli': Gündelik Hayatın Ekonomisi (1996), ve Gelecek Eksik (2008)

David Friedman ekonomistler Rose ve Milton Friedman'ın oğludur. Oğlu, Patri Friedman, aynı zamanda özgürlükçü teori ve pazar anarşizm, özellikle denizde yaşama hakkında yazmıştır. O kimya ve fizik alanında lisans derecesi ile, 1965 yılında Harvard Üniversitesi'nden Magna cum laude mezun oldu. Daha sonra kazanılan bir master (1967) ve doktora Chicago Üniversitesi'nden teorik fizik alanında (1971). Halen Santa Clara Üniversitesi'nde hukuk profesörü ve Özgürlük dergisi için katkıda bulunan bir editör. O bir ateist.

Not. İçerik tekrar güncellenecektir.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 292

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..