David Coverdale Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda İngiliz, Şarkıcı, Şarkı Yazarı David Coverdale hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca David Coverdale Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

David Coverdale

David Coverdale - David Coverdale İngiliz, Şarkıcı, Şarkı Yazarı
Doğum Tarihi : 22 Eylül 1951
Başak Burcu

Sayfayı Paylaş :

David Coverdale (d. 22 Eylül 1951, Yorkshire), İngiliz hard rock grubu Deep Purple'ın vokalisti ve sonrasında kendi grubu olan Whitesnake'in kurucusu ve vokalisti.

David Coverdale deep purple dan sonra yapmış olduğu into the light albümüile büyük çıkış yakaladı.

Özellikle she gives me love don't you cry love is blind gibi şarkılar rock sevenler için bir kilometre taşı oluşturdr. tabi ki solider of fortune da olan vokalı de herkes tarafından beğeni ile dinlenilmektedir.

Dönem 70'ler; güçlü solistlerin ve cambaz gitarcıların dönemi. David Coverdale de kendi grubuyla dikkat çekmek istiyordu. Dipten doruğa gösterişli bir imaj yarattı; uzun ve kabarık saçlar, vatkalı ışıltılı ceketler, takılar, çizmeler vs. Kalemi eline alınca da dünyayı çok umursamadı; aşık oldu, fantezilerini dillendirdi ve seks üzerine yazdı

1984'te yayınlanan «Slide It In»den 'Love Ain't No Stranger' hiti çıktı. 1987 tarihli grupla aynı adı taşıyan albüm ise çok daha görkemliydi. 'Still Of the Night', 'Here I Go Again' ve 80'lerde yapılan tüm aşk şarkıları toplamalarına giren 'Is This Love'ın bulunduğu albüm büyük başarı kazandı ve yalnızca Amerika'da 6 milyon sattı. Bu üç şarkı, Coverdale'in daha sonra evlendiği manken Tawny Kitaen'in oynadığı videolarıyla da ünlüdür.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 549

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..