Cemal Taşar Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Eğitimci- Ekonomist, Kamu Yöneticisi Cemal Taşar hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Cemal Taşar Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Cemal Taşar

Cemal Taşar - Cemal Taşar Milletvekili - 27.Dönem, Eğitimci- Ekonomist, Kamu Yöneticisi
Doğum Tarihi : 1963


Sayfayı Paylaş :

Cemal TAŞAR Bitlis / Tatvan - 1963 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Şemsettin, anne adı Sinan. Eğitimci-Ekonomist, Kamu Yöneticisi; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim, AÖF İktisat, Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Eğitim, Yönetim ve Denetim Bölümlerini bitirdi.

Öğretmenlik, okul müdürlüğü, ilköğretim müfettişliği görevlerinde bulundu. Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı ve Bakanlığın İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. Millî Eğitim Bakanlığında Daire Başkanlığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Birçok STK'nın yönetiminde bulundu. 23. Dönemde Bitlis Milletvekili seçildi. Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. Orta düzeyde İngilizce bilen Taşar, evli ve 7 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 48

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..