Canan Kalsın Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, İş İnsanı, Üst Düzey Yönetici Canan Kalsın hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Canan Kalsın Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Canan Kalsın

Canan Kalsın - Canan Kalsın Milletvekili - 27.Dönem, İş İnsanı, Üst Düzey Yönetici
Doğum Tarihi : 6 Temmuz 1967
Yengeç Burcu

Sayfayı Paylaş :

Canan KALSIN 06 Temmuz 1967'de Elazığ'da doğdu. Baba adı M. Suphi, anne adı Hamdiye'dir. İş İnsanı, Üst Düzey Yönetici; Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletmecilik Programını ve İngilizce İşletme Hazırlık Programını tamamladı. Marmara Üniversitesinde İşletme ve Kriz Yönetimi İhtisası yaptı. Rutgers Üniversitesinde dil eğitimi aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

2001 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Başkanı olarak görev aldı. İstanbul'da 2004 yerel seçimlerinde kampanya ve strateji grubunu yönetti. 2007 yılına kadar il yönetiminde çeşitli görevler aldı. 2007 yılına kadar sanayi, otomotiv, inşaat ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, TBMM KEFEK, Dışişleri Komisyonu, AGİTPA Türk Grubu üyesi oldu. AGİT PA Siyasi İşler Komitesi başkan yardımcılığı görevine gelmiştir. FARKMER Başkanlığı, Namehaber'de köşe yazarlığı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı (Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı) olarak görev yapmıştır. Halen TOBB İstanbul Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği, kendi şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. Çok iyi düzey İngilizce, Osmanlıca, Karahanlıca ve Kirilce'yi okuyup yazabilen Kalsın, bekardır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 36

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..