Camillo Sbarbaro Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Şair Camillo Sbarbaro hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Camillo Sbarbaro Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Camillo Sbarbaro

Camillo Sbarbaro - Camillo Sbarbaro Şair
Doğum Tarihi : 12 Ocak 1888
Ölüm Tarihi : 31 Ekim 1967
Oğlak Burcu

Sayfayı Paylaş :

Camillo Sbarbaro Santa Margherita Ligure 12 Ocak 1888 yılında doğdu Babası bir mühendis ve mimar Charles, şiirlerini ikinci koleksiyon Pianissimo iki tanınmış şiirleri alacağını şairin sevilen isimlerinden oldu.

Tüberkülozlu hasta annesi, Angiolina Bacigalupo, o 1893 yılında, çok erken öldü, ve dedi ki küçük Camillo ve kardeş gemiyle Stokların şiirlerini adayacağım şair tarafından çok sevilen, halası Maria Benedetta artırılacaktır.

1894 yılında ailesi Camillo Salesiani Enstitüsü ilköğretim okulu ve daha sonra spor salonu başlayacak Varazze Liguria kentinde taşındı. 1904 yılında çift o arada Liceo Gabriel Chiabrera kayıtlı ve genç adam yazar Remigio Zena, gençlik birkaç ayet okumak, onların devamını teşvik araya geldi Savona, taşındı. Chiabrera entelektüel ve ruhsal kendini zenginleştirecek felsefesi Adelchis Baratono bir öğretmen olarak var.

1908 yılında 1910 yılında lisans mezunu ve Savona çelik sektöründe iş buldu. Bir şair olarak onun ilk toplama reçineler ile 1911 yılında gerçekleşir.Aynı yıl Cenova taşındı. 1914 yılında o şiirler Pianissimo bir koleksiyon yayınladı ve aynı yıl, o Ardengo Yumuşak, Giovanni Papini, Dino Campana, Ottone Rosai ve dergi La Voce belirtilen diğer sanatçılar ve yazarlar bir araya geldi Floransa, gitti.Koleksiyon yüksek onayı alır ve kolayca Giovanni Boine ve Emilio Cecchi'nin gibi eleştirmenler tarafından takdir edilecektir.

Büyük Savaş'ın patlak anda, Sbarbaro istihdam bırakır ve o İtalyan Kızıl Haç gönüllü olarak Ilan ve Şubat 1917 o silah çağrıldı. Temmuz ayında, ön için bıraktı. O Valecchi Floransa'da 1920 yılında yayınlanacak yongaları bu dönemde nesir yazar.

1919 yılında İtalyan Riviera dergisi tamamen kendi son sayısında ayırıyor. O Cenova döndü Yaz aylarında, ayrıca Pierangelo Baratono ve şair Ceccardo Roccatagliata Ceccardi başvuru yapmak aydınların grup uğrak.

İşi bıraktıktan sonra Yunan ve latin toplama ve likenlerin çalışmada, onun gerçek tutkusu giderek botanik ve fedakar impassioning bir tekrar ile geçimini kazanıyor.

Bu arada ilk talaşı nesir yorum ve ressamlar Adriano Grande, Fausto ve Oscar Saccorotti Paul Rodocanachi ve heykeltıraş Francesco Messina katıldı Eugenio Montale, bilir. 1921 yılında Rivierası makale ile "Cenova Dergisi" nde çalışmaya başladı.

1927 yılında Cenova Arecco Cizvitler Enstitüsü Yunan ve Latin öğretmenlik görevini kabul, ama kiriş kayıtlı olması kabul etmez çünkü sandalyeyi terk etmek zorunda kaldı. Bu arada, 1928 yılında hacim savaş sonrası yıllarda yazılmış nesir bazı içerir İskan geliyor.

Likenlerin hakkında tutkulu çalışma ve toplama Devam ve Stockholm'de aynı yıl muscinee yaptığı ilk herbaryum satıyor.

Paul ve Lucia Rodocanachi Arenzano evde veya arkadaş evinde toplanan edebi arkadaş ve sanatçıların bir grup uğrak düzenli olduğunda '28 ve '33 Sbarbaro arasındaki yıl yurtdışında ve evde sayısız geziler yaparak geçirdiSienese tepelerde Solaia Elena de Bosis ve Leone Vivante.

'33 Yılında Sbarbaro Turin Gazzetta del Popolo işbirliği başladı. Bu arada, yeni kitabı dekaller 1940 yirmi daktilo kopya arkadaşlarınızla paylaşmak için çünkü eğer sansür, o ışığı görecek, o yazıyor.

9 Şubat 1941, Cenova deniz bombardımanı ile vurulduğu, şair teyzesi ve kız kardeşi ile Spotorno taşındı ve klasik Yunanca ve Fransızca tercümanı olarak yoğun bir faaliyet sebebiyet veren, 1945 yılına kadar orada kalır.

1945 yılında Cenova döndü, ama 1951 yılında o Spotorno kalıcı taşındı. Bu yıllarda olduğu gibi Atölyesi, Edebiyat, Rotalar, Ausonia'nın, Edebiyat Fuarı, Dünya gibi sayısız dergide yoğun işbirliği. 1949 yılında 1955 yılında edebiyat ödülü kazandı, Saint-Vincent ve Etna-Taormina ödül. Bu aynı yıl onun son şiirlerini evler, hangi iş Stoklar yayınladı.

(1964), damlalık, 1965), Soapdish (1966, (1963) "Bizim" yeni Damlalar ve Damlalar: edebi faaliyet son yıllarda nesir ince koleksiyonları ile, budalaca Yangınlar (1956) hacmi sonra ayrılacaktır ), Cenova (1966), borsanın (1967) bakıldı.

Arrigo 1961 yılında bilmek ve Bugiani Kılavuzlar Mal'aria ile işbirliği başladı.

S. Paolo Savona'da hastanesine kaldırıldı, sağlık durumu kötüleşti, hayatını kaybetti.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 384

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..