Bülent Durgun Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yapımcı Bülent Durgun hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Bülent Durgun Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Bülent Durgun

Bülent Durgun - Bülent Durgun Yapımcı
Doğum Tarihi : 23 Temmuz 1985
Aslan Burcu

Sayfayı Paylaş :

Erzurum Horasanlıdır. Ortaokulunu bitirene kadar Horasan’da kalmıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'da kariyerine devam etmiştir. Genç bir girişimci olarak. Üsküdar Yapım Şirketini 22. Yaşında kurdu.

İlk Filmini TRT 1. e yapmıştır. Hayat Çizgisi Suriye filmi ile 3. ile Tekirdağ, İstanbul ve Gaziantep‘e set kurarak büyük ses getirmiştir.

Dünyanın konularını ilk filmiyle ele alan Genç yapımcı sonrasında yine Dünyada 1. İlke imza atarak Hz. Nuh’un Gemisi oturduğu yer olan Cudi Dağı Sefine Bölgesi'nde film çekme kararı almıştır. Nuh’un Gemisi Cudi'de sinema filmini çekmiştir ve Şırnak’ta ilk defa çekilen film olma özelliğini taşımıştır ve ayrıca da Nuh’un Gemisi konu alıp yerinde çekilerek bir ilkede öyle imza atmıştır. İlk setin bitiminin son günü korona Türkiye’de görülmüş ve sinema salonları kapatılmıştır.

Yapımcı Bülent DURGUN TRT 1 filmi vermiştir ve büyük reyting alarak ülke genelinde iyi seyirci oranına yaklaşmıştır. Sonrasında 2 ay arayla Nuh’un Gemisi Cudi'de 2 devam filmini çekerek Türk Sinemasını Cudi dağı zirvesine Hz. Nuh’un Gemisi Karaya oturduğu yer olarak bilinen Sefine'ye çıkarıp final sahnelerini orada çekmiştir ve hem dünyada hem de Türkiye’de ilk defa film seti Cudi'ye çıkmıştır ve büyük takdir görmüştür. 22 Nisanda Nuh’un Gemisi Cudi'de 2. Sinema filmi seyirciyle buluştu ve yeni projelerinin üstüne çalışıyor

Kaynak: Sidar Sevimli
Görsel : beyazperde.com

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 66

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..